Wpis z mikrobloga

@poorepsilon: Myślę, że tu nie chodzi o poczucie się lepszym tylko o rosnące poczucie niesprawiedliwości ludzi, którzy uczciwie pracują i płacą podatki w zetknięciu z ludźmi o postawie roszczeniowej. Niby pytanie z tego screena nie jest niczym strasznym, ale prezentuje pewne zjawisko społeczne, które jest bardzo niebezpieczne, ma realny wpływ na politykę państwa i będzie powodowało coraz większe zgrzyty. A czemu ludzie to oglądają? Myślę, że z podobnych przyczyn, z jakich
  • Odpowiedz
osoby, które śmieją się z takich ludzi to ci sami, którzy oglądają famemma czy patostreamy.


@poorepsilon: śmieję się, a żadnych fammemma (tak się pisze?), czy patostreamy nie oglądam.
Bawi mnie, że ludzie podchodzą do życia na zasadzie: mi się należy, bo ... (jestem biedna, jestem madkom, mam bombelka itp.)

Skrajne nieogarnięcie rzeczywistości i własnego życia i bezwarunkowa pomoc, to recepta na dziedziczenie biedy i nieporadności.
  • Odpowiedz
@PeterFile: czekam tylko, aż to wszystko #!$%@? i socjal zostanie zredukowany do minimum egzystencjalnego.

Emeryci już płaczą, a to dopiero początek.
Mogli nie głosować na bandę złodziei.
  • Odpowiedz
@poorepsilon: Trochę to co @k44tajemnicza powiedziała, a dodatkowo mam w rodzinie pracownika socjalnego. Pracuje w sumie już z kilkanaście lat, teraz chyba przy spokojniejszych rzeczach robi, ale opowiadała mi, jak jeździła na interwencje/wywiady czy jakkolwiek się to nazywa do takich rodzin. No i oprócz tego, że miała szofera, który czekał w samochodzie i po jakimś czasie sprawdzał czy wszystko w porządku, to standardem było chowanie wszystkich wartościowych rzeczy, gdy wbijał pracownik
  • Odpowiedz
@Pink_Koczkodan:

Mam wrażenie, że osoby, które śmieją się z takich ludzi to ci sami, którzy oglądają famemma czy patostreamy. Po co, po co robić sobie rozrywkę z drugiego człowieka.


@poorepsilon: Raczej nie chodzi o śmianie się ze hehe głupia baba, tylko o samo dej dej dej, skoro miesięcznie na dzieciaka dostaje 500+, a poza tym jest świadczenie 300 zł „dobry start” dla każdego dzieciaka na rozpoczęcie roku (od rozliczenia edukacji
  • Odpowiedz
@poorepsilon: bo #!$%@? mnie ze burdel w kraju jest m.in przez takich zasranych pasozytow. niech #!$%@? do roboty ściera, stypendium z mopsu xD zapomoga jak juz, jałmużna. stypendium dostajesz za umiejetnosci. najlepsze jest to ze juz masz pokolenie dzieciakow wychowanych w tych czasach, ktore mysla ze pieniadze sie biora z dupy, ze rząd da. mlody obserwuje matke i sie uczy. ehh szkoda gadac
  • Odpowiedz
  • 3
Oczywiście, że się należy, według przepisu: każde mopsiątko z początkiem klasy pierwszej dostaje stypendium doktoranckie pierwszoklasisty, oraz gdy jedno z rodziców przebywa na bezrobociu, należy się bon na czerwone viceroje i harnasia.
  • Odpowiedz
@Pink_Koczkodan: może się starać o wyprawkę z mopsu. My z kobita.prowadzimy swoje firmy zarabiamy bardzo dobrze ale korzystamy z wszystkich możliwych świadczeń jakie przysługują. Specjalnie ślubu nie bierzemy no na samotną matkę jest tego więcej. Dlaczego mam nie kompensować sobie wysokich podatków które place? Jak dają to biorę, trzeba być debilem żeby nie korzystać.
  • Odpowiedz