Wpis z mikrobloga

@poorepsilon: Myślę, że tu nie chodzi o poczucie się lepszym tylko o rosnące poczucie niesprawiedliwości ludzi, którzy uczciwie pracują i płacą podatki w zetknięciu z ludźmi o postawie roszczeniowej. Niby pytanie z tego screena nie jest niczym strasznym, ale prezentuje pewne zjawisko społeczne, które jest bardzo niebezpieczne, ma realny wpływ na politykę państwa i będzie powodowało coraz większe zgrzyty. A czemu ludzie to oglądają? Myślę, że z podobnych przyczyn, z jakich
osoby, które śmieją się z takich ludzi to ci sami, którzy oglądają famemma czy patostreamy.


@poorepsilon: śmieję się, a żadnych fammemma (tak się pisze?), czy patostreamy nie oglądam.
Bawi mnie, że ludzie podchodzą do życia na zasadzie: mi się należy, bo ... (jestem biedna, jestem madkom, mam bombelka itp.)

Skrajne nieogarnięcie rzeczywistości i własnego życia i bezwarunkowa pomoc, to recepta na dziedziczenie biedy i nieporadności.
@poorepsilon: Trochę to co @k44tajemnicza powiedziała, a dodatkowo mam w rodzinie pracownika socjalnego. Pracuje w sumie już z kilkanaście lat, teraz chyba przy spokojniejszych rzeczach robi, ale opowiadała mi, jak jeździła na interwencje/wywiady czy jakkolwiek się to nazywa do takich rodzin. No i oprócz tego, że miała szofera, który czekał w samochodzie i po jakimś czasie sprawdzał czy wszystko w porządku, to standardem było chowanie wszystkich wartościowych rzeczy, gdy wbijał pracownik
@Pink_Koczkodan:

Mam wrażenie, że osoby, które śmieją się z takich ludzi to ci sami, którzy oglądają famemma czy patostreamy. Po co, po co robić sobie rozrywkę z drugiego człowieka.


@poorepsilon: Raczej nie chodzi o śmianie się ze hehe głupia baba, tylko o samo dej dej dej, skoro miesięcznie na dzieciaka dostaje 500+, a poza tym jest świadczenie 300 zł „dobry start” dla każdego dzieciaka na rozpoczęcie roku (od rozliczenia edukacji
@poorepsilon: bo #!$%@? mnie ze burdel w kraju jest m.in przez takich zasranych pasozytow. niech #!$%@? do roboty ściera, stypendium z mopsu xD zapomoga jak juz, jałmużna. stypendium dostajesz za umiejetnosci. najlepsze jest to ze juz masz pokolenie dzieciakow wychowanych w tych czasach, ktore mysla ze pieniadze sie biora z dupy, ze rząd da. mlody obserwuje matke i sie uczy. ehh szkoda gadac
Oczywiście, że się należy, według przepisu: każde mopsiątko z początkiem klasy pierwszej dostaje stypendium doktoranckie pierwszoklasisty, oraz gdy jedno z rodziców przebywa na bezrobociu, należy się bon na czerwone viceroje i harnasia.