Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina #rosja #wybory

Zobaczcie sobie na wyniki wyborów na Ukrainie w 2010, porównanie z mapą wojny nasuwa się od razu, ciekawy jestem jak zmieniły się nastroje i podejście do RU przez te ostatnie 10 lat i czy w takiej Odessie czy Charkowie wciąż jest masa osób pro-ru. Jeśli oni obronią tereny już zdobyte to widać że nie trudno im będzie podporządkować sobie lokalną ludność.
mati3654 - #wojna #ukraina #rosja #wybory

Zobaczcie sobie na wyniki wyborów na Ukr...

źródło: comment_1657038760x67XJz8wbnjdDwZzIeiQpA.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@mati3654: weź sobie wyszukaj mape jak zalenski startował, chłop jest jednocześnie rosyjskojęzyczny i proukraiński przez to wygrał praktycznie wszędzie poza tylko okręgami całkiem na zzachodzie jak lwowski
  • Odpowiedz
@mati3654: 1/3 ukraińców mówi na co dzień po rosyjsku i nie zna ukraińskiego. Jakaś część mówi dialektem, lamany ukraiński i rosyjski (np. W pracy mialem takie osobniki i nic nie rozumiałem co do mnie mówią) odp na pytanie znajdz sam. Propaganda nie pozwala mówić o tym ze ukraina ma bardzo duży problem na tle narodowościowym jak i etnicznym. Gdyby tak nie było nie byłoby podwalin na Krymie i w Donbasie w
  • Odpowiedz
@mati3654: Masz mase filmików gdzie walczacy z Rosjanami mówia po rosyjsku lub surżykiem. Moze nawet po ukriansku rzadziej mówią.
Język już od kilku lat przestawał był takim wyznacznikiem prorosyjskosci jakim był (chociaż nie było to i dawniej takie jednoznaczne).
  • Odpowiedz
@mati3654: Ja #!$%@?ę, weź jeszcze mapę z 1972 xD wszystko zaczęło się zmieniać po 2014, a już definitywnie po 24 lutym tego roku taki podział nie istnieje. Taki Charków był przeciwny Majdanowi, a teraz ludzie stamtąd próbują mówić wyłącznie po ukraińsku, bo po rosyjsku wstyd. To samo Zaporoże i inne regiony.
  • Odpowiedz
@orzech552: Oczywiście że teraz jest inaczej, dlatego Charków nie padł. Dlatego chciałbym poznać mapę nastrojów obecnie, myślę że gdyby w tamtych czasach odbyło się w Donbasie referendum to za przyłączeniem do RF zagłosowałoby 70+% ludzi. Ciekawe dlaczego ruscy nie rozegrali od razu innych terytoriów tak jak zrobili z Krymem, kto wie być cała ta niebieska mapa była by teraz terytorium RF.
  • Odpowiedz
@mati3654: To porównaj sobie z I turą wyborów w 2019 roku, gdzie Bojko (kojarzony z opcją prorosyjską) w zasadzie tylko w ługańskim i donieckim wygrał. Dodam tylko, że do II tury weszło dwóch kandydatów, których można określić jako proeuropejskich. Po 2014 roku niemal wszystko się zmieniło, a na pewno niemal uległo zatarciu to, że rosyjskojęzyczni są bardziej za Rosją.

1/3 ukraińców mówi na co dzień po rosyjsku i nie zna ukraińskiego.
M4rcinS - @mati3654: To porównaj sobie z I turą wyborów w 2019 roku, gdzie Bojko (koj...

źródło: comment_1657040270Bm8E46o5hglSpjMnBcUwsP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
to za przyłączeniem do RF zagłosowałoby 70+% ludzi.


@mati3654: A ja myślę, że nie masz racji i myślisz bycie prorosyjskim w sensie kulturo-społecznym (ukształtowanie w czasach ZSRR, mówienie po rosyjsku, oglądanie rosyjskich mediów, karmienie się rosyjską (pop)kulturą, etc.) z byciem przeciwnym państwowości ukraińskiej. Już w 2014 okazało się, że ci rzekomo prorosyjscy mieszkańcy wschodu Ukrainy są przede wszystkim bierni i wcale nie mają specjalnej ochoty podejmować jakiejś specjalnej aktywności w imię
  • Odpowiedz
@zenek-stefan1: @szurszur: @mati3654: ciotka pomaga jakieś rodzinie Ukraińskiej co uciekła do Polski. I są właśnie rosyjskojęzyczni a pomimo tego ruskich nie lubią. Teraz dzięki wojnie jeszcze bardziej. Kolega u siebie ma też rosyjskojęzyczną rodzinę która uciekła do Polski. Z rosjanami nie chcą mieć nic wspólnego.
  • Odpowiedz