Wpis z mikrobloga

Witam

Zacząłem leczyć się z powodu niskiego poziomu testosteronu. Miałem 314 w skali od 240 - 870. Lekarz przepisał mi clomid i dwa tygodnie po zakończeniu kuracji miałem zrobić testy żeby wiedzieć czy dalej stosować ten clomid czy może będzie trzeba syntetyczny testosteron.
Dzisiaj na badaniach wyszło mi 389. Nadal mało ale czy będę musiał się kuć? Wizytę u lekarza mam dopiero za dwa tygodnie dlatego pytam
No i czy nie ma zamienników do tych zastrzyków? Podobno w stanach jest to lepiej rozwinięte i testosteron jest w saszetkach itp

Pozdrawiam

#testosteron #hormony #andrologia #sterydy #doping #medycyna #endokrynologia
  • 43
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sakulbn: ja miałem 600 w skali do 870
Masz jakieś objawy niskiego testo? Niektórzy mają takie poziomy ale też dużo zależy od wrażliwości receptorów na hormony
@Kaloryfe: Nie mam objawów zbytnio i od dawna miałem taki poziom. Lata temu tez zrobilem testy, zobaczylem ze niskie ale w normie i nie przejąłem sie tym. Ogólnie trenowalem wyczynowo, wygrywalem zawody, raczej ten niski poziom mi nie doskwierał zbytnio
@sakulbn: Nie ma sensownej alternatywy dla igły. Clomid to tymczasowa monoterapia i raczej w niczym nie pomoże. W USA tez stosują praktycznie wyłącznie leczenie cypionatem (igła) ale lepiej rozpisują protokoły niż polska myśl endokrynologiczna.

Testosteron w saszetkach nie istnieje; tzn. nawet jeżeli to nie ma sensu. Jest w żelu, ale tez nie ma sensu. Jak nie czujesz objawów to nie ma sensu leczyć się teściem - leczenie na niewiele się zda,
@AVOIDME: Porozmawiam z lekarzem czy taki poziom jest dla mnie niebezpieczny. Co do objawów to może mam ale o nich nie wiem bo się do nich przyzwyczaiłem?...
Po tym clomidzie czułem że mam więcej werwy,siły chęci do życia...
Igły się nie boje. Cwicze na siłowni, mam nadwagę, może w końcu się ogarnę
@sakulbn: Raczej placebo - wątpię, ze objawy ustały w tak krótkim czasie. Przy igle możesz oczekiwać efektów dopiero po kilku tygodniach, a wtedy poziomy sięgają często grubo ponad widełki.

Jak masz nadwagę to jest to zarazem powodów dla którego masz testosteron w glebie. Rzadko kto z nadwaga ma go w widełkach. Mając nadwagę po wejściu na teścia bardzo możliwe, ze będziesz borykał się z aromatyzacja (wysokim estradiolem) i musiałbym brać inhibitory
@hesuss: Ale apteczny? Bo jak mówisz o tym z boom labs to nie tylko cena jest przeszkoda, a fakt uzależnienia od jednego dostawcy, który niekoniecznie musi mieć towar na stanie, gdy zabraknie.
@Bipolar-: w polsce przy takim teściu nikt ci niczego nie przepisze, są dowody anegdotalne ludzi, którzy przy takim teściu zaczeli hrt i odczuli poprawe samopoczucia, nawet mając FT w normie. Jak by było w twoim przypadku nie wiadomo. Zresztą zanim się wskoczy na teścia to dobry lekarz spróbuje clomida i HCG.