Wpis z mikrobloga

Od wczoraj kręci mi się po balkonie gołąb grzywacz, przylatuje co jakiś czas, depcze kwiatki i grucha. Ciekawe co kombinuje ;> Nie przepędzam go, bo w sumie chciałabym zostać gołębią mamką XD
Wychodzę zaraz z domu, więc nie mogę teraz obserwować rozwoju sytuacji, ale trzymajcie kciuki żebym po powrocie zastała jajka (ʘʘ)

#ptaki #golebie #ornitologia
Lenalee - Od wczoraj kręci mi się po balkonie gołąb grzywacz, przylatuje co jakiś cza...

źródło: comment_1657002647rfEhSp89AQPF7u3xkusfbw.jpg

Pobierz
  • 77
@fraciu na razie to ty jesteś tu jedynym chrabonszczem twierdzącym że tak nie jest, tylko dlatego że jesteś fanem ptactwa i pozujesz na pseudoznawce, ale google na szczęście nie boli, pierwsza strona z brzegu:

http://metalowiecsm.pl/apel-do-mieszkancow-nie-dokarmiajmy-golebi/

Prawda jest taka że grzywacze w miastach są rzadziej od typowych srajlotow, ale jak są to są brudasami niemytymi tak samo jak inne gołębie i tyle.
@Lenalee: nie słuchaj idiotów, którzy miejskiego gołębia od leśnego grzywacza nie odróżniają i porównują je ze szczurami. Te ptaki nie żerują na śmietnikach tylko na polach i w lasach.

W zeszłym sezonie na tarasie zadomowiła mi się para - gniazdo uwiły we wrzosie, cały czas jeden gołąb siedział przy jajkach, co kilkanaście godzin się wymieniały (jak jeden zgłodniał to nawoływał drugiego), srały w zupełnie innym miejscu i na dobrą sprawę było