Wpis z mikrobloga

@Smol_PP to też, jak najbardziej, stąd się przecież wzięła nazwa "boomers" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niemniej jak obserwuję problemy logistyczne osób z otoczenia, które mają dzieci gdy jedno jest z żłobku na jednym końcu miasta a drugie w przedszkolu gdzieś po drugiej stronie a opłaty za prywatne placówki i dojazdy zjadają spory kawał pensji. Plus w związku z obowiązującym prawem i traktowaniem kobiet na porodówkach jak macior to
@Miroslav2005: Oczywiście niech se ziomek robi z hajsem co chce, nie bronię. Niemniej irytuje mnie to jak przysrywa się do tego jak mało dzieci itp zamiast wspomóc te dzieci które na świecie są i mają ciężko. Zamiast oklejać bilbordy dać na nie wiem domy dziecka czy szpitale czy co tam potrzebuje pomocy...
@Miroslav2005: podobają mi się te bilbordy - piękny przykład poziomu intelektualnego naszego kraju:
- piękna grafika (17 min zajęło wykonanie, doklejona flaga żeby było patriotycznie i jeszcze taki niemowlak obok niej wklejony bo wiadomo chodzi o dzieci a każdy kocha dzieci)
- już jakiś mirek pisał - o co chodzi z tymi minutami? A może to dekady? Co w takim razie z dekadami lat 40, 60, 70? Skąd ten dobór danych?
@Smol_PP: nie ma czegoś takiego jak wyż po wojnie, nie w tych czasach. Zobacz sobie sytuacje na Bałkanach po wojnie w latach 90. Nawet bliski wschód pokazuje że skok jest chwilowy gdzie chętni nadrabiają, ale tendencja szybko wraca do tego co było przed wojna lub jest gorzej
@krave: Oczywiście, że inne czynniki mają znaczenie. Przy dobrych warunkach (o jakich piszesz) można osiągnąć dzietność 2, lub w bardzo optymistycznym wypadku 3 dzieci. Chociażby stworzyć idealne warunki małżeństwom to nie przekroczysz średniego poziomu dzietności trójki dzieci. A to co przedstawione na plakacie 5+ w latach pięćdziesiątych i stopniowy spadek to wręcz książkowy przykład powojennej kompensaty urodzin.
@pawel_187:

nie ma czegoś takiego jak wyż po wojnie, nie w tych czasach

Oczywiście, że jest.

Zobacz sobie sytuacje na Bałkanach po wojnie w latach 90.

No i co z nią?

Nawet bliski wschód pokazuje że skok jest chwilowy

A czy ja pisałem, że nie jest chwilowy? Przecież pisałem, że naturalnie stopniowo wygasa.

ale tendencja szybko wraca do tego co było przed wojna lub jest gorzej

No zgadza się. Nie twierdziłem
Given this mismatch, for many years research into the causes of the baby boom has focused on mechanisms unrelated to the war, such as innovations in household technology or the consequences of the Great Depression.


Our account of the baby boom is consistent with the observation that the employment of younger (i.e., childbearing age) and older women moved in opposite directions after the war (Figure 2). Evidence on variation in the baby
Najlepsze, że takie firmy jak AMS (czyli silne powiązane z GW) z jednej strony się oburzają na tego typu kampanie, a z drugiej bardzo chętnie biorą hajs od takiego ramowego na cały kraj klienta.


@Jankooo: Firma nie może odmówić wykonania usługi jeżeli nie jest niezgodna z prawem. A przynajmniej tak jest w normalnym kraju, bo ten od 2015 już nieraz pokazał że robi kur*wę z logiki i konstytucji.