Wpis z mikrobloga

@Sweet_acc_pr0sa: Zobacz statystyki kobiet nie imigrantów w prawie każdym rozwiniętym kraju i jest podobnie jak w Polsce. Teraz pytanie czy zła sytuacja i niepewność finansowa istnieje wszędzie w kapitalizmie czy czynników jest więcej, a finanse nie grają głównej roli.
  • Odpowiedz
@Miroslav2005: Ciekawe ile pan milioner sponsorujący te gówniane bilbordy płaci swoim pracownikom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy robotnika z jego fabryki okien stać na godne utrzymanie wielodzietnej rodziny? Nie wiem, choć się domyślam.
  • Odpowiedz
@Miroslav2005: najgorsze jest to, że ten typek tylko dlatego, że ma kasę, ma możliwość wykupywać te reklamy i wystawiać swoje wysrywy na oczy wszystkich. I tym różni się od innych głupków. Przestrzeń publiczna (również wizualnie) jest wspólna i nie powinna być wykorzystywana na takie debilizmy. Najlepsze, że takie firmy jak AMS (czyli silne powiązane z GW) z jednej strony się oburzają na tego typu kampanie, a z drugiej bardzo chętnie
  • Odpowiedz
@Miroslav2005: w ogóle beka, jak pierwszy raz to zobaczyłem to myślałem, że to beka z prawaków i aborcji, bo w PRL byla ona całkowicie legalna i rodziło się dużo więcej dzieci.
A okazuje sie że autorowi to jednak nie o to chodziło xD
  • Odpowiedz
@CrystalDizzy: Kurde, żarty żartami, ale takie myślenie siedzi w starych ludziach.
Sama mam dwa bombelki i na tym koniec. Ale jak chodziłam, z nimi na spacery jak jeszcze były małe to był taki sąsiad co twierdził, że mając 2 bomble "spłaciłam dług" u społeczeństwa za moją edukację i życie i powinnam rodzić kolejne dzieci, przynajmniej jeszcze 5, żeby mieć zabezpieczoną przyszłość i żeby się wszystkim lepiej żyło.

Tja, już nic nie mówiłam, ale Mój Niebieski pracuje 9-17, a ja mam nienormowany czas pracy, więc całe to wożenie dzieci, przywożenie, zawożenie, tu lekarz, tu chore, tu na rehabilitację 3x w tygodniu (na 12 godzinę!!! #!$%@? NFZ), tu występ dla mamy i taty, tu "halo, dziecko rzyga, proszę natychmiast przyjechać" i inne cuda spadają na mnie.
Ja już mam dosyć przy dwójce bombli, a co dopiero więcej.
Ja też chcę żyć i
Nordri - @CrystalDizzy: Kurde, żarty żartami, ale takie myślenie siedzi w starych lud...

źródło: comment_1657011100pFPGXS4ddQb1vRaoCgpJew.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Miroslav2005: @maradero: @somskia: @brere: @losbaltica: @pawel_187: @krave:
Na dobrą sprawę to w tym przypadku finanse czy stabilizacja zawodowa mają małe znaczenie.
To "powojenna kompensata urodzeń". Wyż demograficzny po 2 WŚ stopniowo naturalnie się wygaszający w kolejnych dekadach. Wewnętrzny pęd do odbudowy populacji po wojnie/katakliźmie jest wbudowany w naszą podświadomość. Wzbudzanie poczucia winy durnymi bilbordami przyniesie zerowy skutek.
  • Odpowiedz