Wpis z mikrobloga

Mam w planach jechać na Białoruś bez wizy samochodem. Czy w którymś z polskich banków można otworzyć konto w rublach białoruskich czy zostaje gotówka lub przeliczanie transakcji na inne waluty? Jadąc autem zarejestrowanym na rodziców (tańsze ubezpieczenie) potrzebuje dodatkowo jakiś dokument żeby nie było problemów na granicy?
#bialorus
  • 10
@LepiejWcaleNizPozno: ja będę jechał prawdopodobnie dopiero w sierpniu lub wrześniu (moja siostra musi wyrobić paszport), dam znać jak wyszło, na razie plan jest taki, żeby wymienić gotówkę na ruble białoruskie ewentualnie wpłacę sobie jakąś sumkę na revoluta, do mbanku i zobaczę czy będzie działać i czy będzie się opłacać. Poza tym konieczne jest ubezpieczenie(na stronie białoruskiego ubezpieczyciela za 4 dni wyliczyło 4 euro, czyli groszowe sprawy), zielona karta (od ubezpieczyciela) oraz
@mercator: jeśli nie uda się wyrobić zielonej karty będziemy próbować kupić ubezpieczenie już w białoruskiej firmie, na kilka dni pewnie drogo nie wyjdzie. A jeśli nawet to się nie uda to pojedziemy pociągiem
@mercator: Beltoll to system do płacenia za drogi jeśli nie jest się obywatelem Białorusi, jestem w stanie to zdzierżyć jeśli nie będę musiał stać na bramkach, a o podatku od wyjazdu nie słyszałem, można coś więcej?
@LepiejWcaleNizPozno: @mercator: i jak udało wam się wyjechać? Mi tak, rubli nie kupowałem, wpłaciłem sobie kasę na Revoluta i w większości sklepów nasze karty działały, w jednym osiedlowym markecie w Grodnie karty nie chciało obsłużyć więc na wszelki wypadek wypłaciłem kasę w bankomacie, w 1 się nie udało ale w drugim (bankomat Belarusbanku) bez problemu poszło. Tak jest najbardziej opłacalnie bo wychodzi około 1,90 za rubla, moja siostra natomiast wymieniła