Wpis z mikrobloga

@huginn9: Generalnie sprawa jest prosta, jeśli średnie oprocentowanie w ciągu 5 lat na zmiennej stopie będzie wyższe niż stałe to opłaca Ci się przejść na stałe.

A czy będzie? To zależy od tego o ile wzrosną jeszcze stopy procentowe i jak długo zostaną utrzymane na tym poziomie.

A jak wzrosną? Na to wpływa wiele czynników wśród których trzeba uwzględnić nieprzewidywalność i brak racjonalności w działaniach NBP podyktowany politycznymi celami partii rządzącej.
@huginn9: ja polecę hipoteczni.com. A dokładnie Pana Grzegorza. Nie 'doradzą' Ci niczego. W najlepszym przypadku pogdyba z Tobą. Ale za to policzy co trzeba i z ekonomicznego punktu widzenia przedstawi najlepsze rozwiązanie. Na ten moment facet częściej odradzał głupie pomysły niż sprzedawał mi i znajomym swoje usługi xD
@huginn9: Nikt nie zna przyszłości. Bazowanie na rentowności obligacji, wycenie FRA, wypowiedziach członków RPP, polityków, ekonomistów i analityków itp. często się nie sprawdza - sytuacja jest dynamiczna i nieprzewidywalna.

W tej chwili perspektywa wydaje się niekorzystna, jednak nikt nie zagwarantuje, że trend się nie odwróci. Na pewno czasowo stałe oprocentowanie zapewnia spokój, prawdopodobnie tego szukasz, skoro zainteresowałeś się tym tematem, ale nie można określić, czy finansowo będzie korzystnym wyborem. Myślę, że