Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
mam taka nerwice ktòra jest tak silna ze zmienia percepcje i daje derealizacje. Bez zadnego powodu, Technicznie nie boje sie niczego ale ogolny poziom niepokoju wybija strasznie. Medytacja i mindfulness gòwno daje. pròbowałem obnizyc Escitalopram ale bez lekòw czuje sie jak w innym swiecie bo mòj układ nerwowy jest tak wrazliwy.
Trudno nawet zeby jakas terapia działała na takie gòwno, znaczy i tak zaczne.

#nerwica #zalesie #medycyna #psychologia #psychiatria #psychoterapia
  • 11
  • Odpowiedz
@Gregory960: Czołem Miras, z dobrze dobranym terapeutą można dużo zdziałać, a przynajmniej ktoś wysłucha ;-) Jak odstawiałem Escitalopram książkowo, to miałem uczucie jakby mnie prąd kopał. Przymierzam się do xiąg z tej listy:
Tej . Oczywiście zacząłem od końca. Nie wiem czy to o Tobie, ale ubzdurałem sobie, że to wszystko jest ze sobą powiązane, więc zgłębiam temat. Uważam, że od terapii warto zacząć. To będzie bardzo istotne jaki to będzie
  • Odpowiedz
@Koobik: Lekami i cierpliwością żadnej choroby nie wyleczysz. Odstawisz leki i wszystko wróci, a derealizacji lekami nie wyleczysz, bo też nie ma czego leczyć.

@Gregory960: Jakiś czas temu na wykop ktoś wrzucił to (obejrzałem i w sumie nie ma się do czego przyczepić - możnaby wejsć w szczegóły, można to robić trochę inaczej, ale daje to jakiś zarys):
Nemayu - @Koobik: Lekami i cierpliwością żadnej choroby nie wyleczysz. Odstawisz leki...
  • Odpowiedz
@Gregory960: nerwica może powodować wszystko. akurat jej główne leczenie to psychoterapia i praca ze sobą, leki mają za zadanie pomóc powstrzymać somatyczne objawy, gdy już nie jesteś w stanie funkcjonować. czasem nie ma powodu stresu i lęku, a jednak ogarnia niepokój, najczęściej jest to lęk przed lękiem, podświadomie myślisz o tym, że możesz poczuć się gorzej i głowa sama się nakręca. musisz to zaakceptować i mimo złego samopoczucia próbować funkcjonować i
  • Odpowiedz