Wpis z mikrobloga

Jestem przed wyborem uczelni. Jedna jest w #warszawa druga w #siedlce. Zastanawiam się nad wyprowadzka za praca i studiami. Siedlce są mniejsze, wiec może łatwiej z życiem, ale kusi mnie do Warszawy, ale tam znowu drożej. Czy ktoś z wykopków żyje tu albo tam i może mniej więcej doradzić czy wybór mniejszego miasta jest lepszy niż miasta stołecznego? #stubaza #pracbaza
  • 14
Zastanawiam się nad wyprowadzka za praca i studiami. Siedlce są mniejsze, wiec może łatwiej z życiem, ale kusi mnie do Warszawy, ale tam znowu drożej. Czy ktoś z wykopków żyje tu albo tam i może mniej więcej doradzić czy wybór mniejszego miasta jest lepszy niż miasta stołecznego?


@tesknilam_: bierz stolicę. Ma dużo więcej do zaoferowania niż jakaś wiocha. Młody będziesz tylko raz, chcesz też czas spędzić w Siedlcach?
@tesknilam_: ja, jako osoba, którą ciągnie do dużych miast wybrałbym Warszawę, ale dobrze jest już mieć jakąś poduszkę finansową, bo faktycznie tanio tam nie jest z tego co wiem
Osobiście wybieram się do Wrocławia na pierwszą wyprowadzkę, ale w twoim przypadku ciężko mi doradzić. Musisz pomyśleć czy wolisz spokój, wolniejsze tempo w życiu, czy właśnie ciągnie cię bardziej w pęd dużych miast