Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór, czy ktoś tutaj by chciał pooglądać jakieś ogrody?

Ostatnio dużo projektów skończyłam, a wśród nich jeden z największych i najbardziej premium w mojej karierze: ogród na działce 5000m2 z indywidualnie projektowanym, nowoczesnym domem (jakieś 300m2 w obrysie) i tarasem z otworem na drzewo... Sam projekt powstawał także w wyjątkowy sposób, we współpracy z biurem architektonicznym, które jednocześnie projektowało dom. Budynek, tarasy i ogród się tutaj mocno przenikają, dlatego moja praca była tutaj dość ważna i tak wcześnie mnie o nią poproszono.

W samym ogrodzie zaś mamy miejsce na ognisko z okrągłymi ławkami, łąkę kwietną, która w przyszłości stanie się miejscem na plac zabaw, ogromną fotowoltaikę i pas drzew, które osłaniają widok na nią, ogromny podjazd (bo inwestorzy zawodowo zajmują się budowlanką), kilka różnych tarasów, drewniane podesty i rabaty bylinowe... Ważną rzeczą na działce jest także rów melioracyjny (który znajduje się na północnej granicy działki), jest gęsto porośnięty krzewami i został przeze mnie wykorzystany jako tło ogrodu.

W komentarzach można zadawać pytania odnośnie pracy projektanta ogrodów, udzielam też drobnych porad odnośnie waszych własnych ogrodów, doboru roślin itp ()

Więcej można sobie obejrzeć na https://www.dariakostaniak.com/

#ogrodnictwo #ogrod #budujzwykopem #remontujzwykopem #rosliny #poznan #chwalesie
kjut_dziewczynka - Dobry wieczór, czy ktoś tutaj by chciał pooglądać jakieś ogrody?
...

źródło: comment_1656788959whhKkeDemayRgPDKWkOlWb.jpg

Pobierz
  • 86
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Wspaniałe. Marzy mi sie takie stanowisko z ogniskiem, ale mam działke na terenie lesnym i chyba by to nie przeszło :(

@Visq:
Art.30 ust.3 "Ustawy o Lasach"

W lasach oraz na terenach śródleśnych, jak również w odległości do 100 m od granicy lasu, zabrania się działań i czynności mogących wywołać niebezpieczeństwo, a w szczególności:

1) rozniecania ognia poza miejscami wyznaczonymi do tego celu przez właściciela lasu lub nadleśniczego;


Jak to Twój
nie będzie ogrodnika, a ogród miałam zaprojektować z wytyczną, aby było przy nim jak najmniej pracy

@kjut_dziewczynka: taaaa nie będzie ogrodnika.

Ide o zakład że po roku-dwóch jak wszystko sie rozrośnie to zostanie sam trawnik z minimalną ilością drzew albo zatrudnią ogrodnika żeby ogarnął wszystko raz w tygodniu.
Ktokolwiek ma zadbany ogródek to wie ile to kosztuje. Kwiaty przekwitają, drzewa sie rozrastają, chwasty rosną same i nie tam gdzie sie wybierze
dawid131 - >nie będzie ogrodnika, a ogród miałam zaprojektować z wytyczną, aby było p...

źródło: comment_1656793590kqRQyGs5r8DqnoPIKATUPo.jpg

Pobierz
@Dlugi_1111: na serio. Pisała o tym już pod innym projektem. To cena uśredniona bo np drzewka i krzaczki tyle kosztować nie będą ale największym kosztem zawsze są tarasy, kostka itd i dlatego koszt jest taki wysoki. Jeśli w swoim ogrodzie chciałbyś mieć więcej zielonego a mniej betonu i desek to wyjdzie dużo taniej.