Wpis z mikrobloga

@Voyo: tak to jest jak się wybiera stała ratę zamiast malejącej chociaż i tu robi się gorąco przy takim skoku stóp, kwestia który rok splaty :)
  • Odpowiedz
mam identycznie, ale mam tez zamiar nadpłacać po 1k miesięcznie od tego mca, tylko niezbyt znam procedurę ;) ale efekt jest dobry


@Cygan_Wojtus: Nie wiem w jakim banku masz ale np. w ING jest przy kredycie normalnie taka opcja nadpłaty - podajesz kwotę i tyle. Jak zwykły przelew, żadna specjalna procedura
  • Odpowiedz
@jezdzegruzem: A dziękuję, bardzo dobrze. Po pierwszej podwyżce zablokowałem sobie stopy na 5 lat i jako tako da się żyć.


@kubson93: Szkoda ze nie na cały kredyt jak u Niemca z oprocentowaniem mniejszym niż 2% ale tez dobrze, ze odsetkowa nie stanowy u ciebie 95% xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enzojabol: tyle, że w ING robiąc nadpłatę zmniejszasz wysokość raty, a nie czas spłaty. Żeby skrócić czas spłaty trzeba po zrobieniu nadpłaty zadzwonić i podpisać aneks o skrócenie terminu.
  • Odpowiedz
@qualin: I co to zmienia? Zmniejszasz wysokość raty bez żadnej formalności, a gdy pozostały kapitał do spłaty będzie już bardzo niski, możesz go spłacić do zera i wtedy zrobić wszelkie formalności tylko raz.
  • Odpowiedz
tak to jest jak się wybiera stała ratę zamiast malejącej chociaż i tu robi się gorąco przy takim skoku stóp, kwestia który rok splaty :)


@Atomus: stała rata na długi okres to najlepsze co można mieć. Jeśli wybierzesz kredyt który ma 0 koszt wejścia (brak prowizji za udzielenie kredytu) oraz 0 koszt wyjścia (brak prowizji za wcześniejszą spłatę) to dostajesz wszystkie możliwe bonusy jakie można mieć:
1. niską ratę na początku
  • Odpowiedz
@damw: ale gdy masz ew. Zabezpieczenie to jedziesz z malejącej. Ja zawsze wolałem spłacać szybciej kapitał i widzieć że mniej odsetek zapłacę w całym kredycie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@inyourbrain: zmienia to, że skracając czas masz mniejsze odsetki bo skraca się okres naliczania odsetek. Bardziej się opłaca opcja nadpłaty ze skróceniem czasu.
  • Odpowiedz
@qualin:

zmienia to, że skracając czas masz mniejsze odsetki bo skraca się okres naliczania odsetek. Bardziej się opłaca opcja nadpłaty ze skróceniem czasu.


Nie ma to znaczenia przy regularnych nadpłatach (co miesiąc), a lepiej mieć w razie W niższą ratę niż wyższą wynikającą ze skrócenia okresu kredytowania.
  • Odpowiedz