Wpis z mikrobloga

No więc doszliśmy do momentu, w którym ekonomiści serio zastanawiają się czy inflacja przebije 20%. Ale dla pocieszenia dodam, że to w sumie ci sami, którzy rok temu mówili, że stopy będą wynosiły teraz 0,5%

Wiele osób nie pyta mnie: no dobra, ale co powinien był zrobić rząd i NBP, aby uniknąć inflacji. Odpowiedź brzmi: nic. Gdyby nic nie robili wszystko byłoby ok z monetą.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl: jak to, trzeba było lekko podnieść stopy jak pandemia szła i nie drukować tyle sznalcu. Gadanie że nie było można nic to brednie. Przy uderzeniu covidu robiono wszystko żeby dzisiaj było jak jest.
  • Odpowiedz
@LewCyzud
@muska_owocufka a kto zamykał gospodarkę i rozdawał dodrukowaną kasę? Bo ile mi wiadomo to polski rząd. Nie było nas stać na 2 letni lockdown, bo u nas PiS wszystkie oszczędności przejadła. Jedynym winnym jest PiS.
  • Odpowiedz
@LewCyzud co mnie obchodzi co by zrobiła platforma. PiS wpakował nas w to g---o i on powinien za to odpowiedzieć. Chociażby dla przykładu, żeby następne rządy zastanowiły się 5 raz przed głupimi decyzjami
  • Odpowiedz
@Infernal123 uczciwie rzecz biorąc to ekonomiści nie mają w dzisiejszych czasach łatwo. Zbyt często działania rządów oraz banków centralnych pozbawione są logiki, a kierują się interesem politycznym.
  • Odpowiedz