Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ej, jak liczy się okres wypowiedzenia? Przypuśćmy, że mam umowę o pracę na czas określony i kończy mi się ona 31 lipca. Jak teraz złoże wypowiedzenie z informacją, że kończę pracę z dniem końca umowy to będzie okej?

#uop #kadry #hr #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62becb2f787d764595312a0c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: a po #!$%@? składać wypowiedzenie jak kończy Ci się umowa? To raz, dwa to okres wypowiedzenia masz zawarty w umowie lub w kodeksie pracy (jak umowa nie określa) - pamiętaj, że to muszą być zawsze pełne tygodnie/miesiące (od poniedziałku do piątku, od 1 do 31).
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@somskia: Czasem to nie jest wina tych ludzi. Znaczy trochę jest. Ale ja na przykład takie rzeczy (i inne) wiedziałem o pracy zanim do niej poszedłem. Dlaczego? Bo u mnie w rodzinie się o tym rozmawiało otwarcie. A poznałem wiele osób u których rozmowa o pracy w domu nie istniała. To skąd Ci ludzie mieli brać pojęcie jak to działa?
  • Odpowiedz
Czasem to nie jest wina tych ludzi. Znaczy trochę jest. Ale ja na przykład takie rzeczy (i inne) wiedziałem o pracy zanim do niej poszedłem. Dlaczego? Bo u mnie w rodzinie się o tym rozmawiało otwarcie. A poznałem wiele osób u których rozmowa o pracy w domu nie istniała. To skąd Ci ludzie mieli brać pojęcie jak to działa?


@Jarem12: Np. OP mógłby wpisać swoje pytanie w Google, albo przeczytać
  • Odpowiedz
@Jarem12: No błagam Cię, jak już pracuje to zakładam, ze jest dorosly. To nie jest jakieś skomplikowane prawo pracy, tylko 5 minut w necie. Potem ludzie narzekają, ze podpisują głupoty, jak nawet ciężko im przeczytać, jak działa wypowiedzenie.
  • Odpowiedz
Jak teraz złoże wypowiedzenie z informacją, że kończę pracę z dniem końca umowy to będzie okej?

@AnonimoweMirkoWyznania: Będzie, najwyżej się pośmieją.

To nie jest jakieś skomplikowane prawo pracy

@somskia: Ale kodeks pracy to sama w sobie jedna z najprostszych ustaw. Jak się nie ogarnia czegoś tak podstawowego to co będzie przy kupnie samochodu, albo kupnie lub co gorsza dziedziczeniu nieruchomości? xD
  • Odpowiedz
AgresywnyNiebieskipasek: Od jakiegoś czasu zauważyłam, że te wszystkie połączenia między duszami to po prostu dobry chwyt marketingowy u wróżbitów, tarocistek itp.
Szkoda mi tych ludzi, co w to wierzą i korzystają z tych usług, gdzie potem przez tarota kończy ktoś np. związek lub relację.
W piosenkach też to wykorzystują, ponieważ wiedzą że to się łatwo sprzeda i ludzie to kupią.
Te cały bełkot o "true love" itd to po prostu tylko bujda na kółkach według mnie i tyle.
A wy jak myślicie?
Czy rzeczywiście to wszystko dla pieniędzy, czy może jednak istnieją takie związki i
  • Odpowiedz
Chcę złożyć, żeby mi w połowie miesiąca sami nie dali wypowiedzenia i nie odcięli od hajsu.


@AnonimoweMirkoWyznania: Twoje złożenie wypowiedzenia nie blokuje drugiej strony od zrobienia tego samego z innym terminem (o ile termin mieści się w ramach ustawowych, oczywiście) czy nawet wypowiedzenia w trybie natychmiastowym z jakiegoś powodu (ale to się rzadko zdarza, musi być solidny powód - pod wpływem w pracy, nieuzasadnione nieobecności, zawiniona utrata niezbędnych uprawnień itp.).
  • Odpowiedz