Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ej, jak liczy się okres wypowiedzenia? Przypuśćmy, że mam umowę o pracę na czas określony i kończy mi się ona 31 lipca. Jak teraz złoże wypowiedzenie z informacją, że kończę pracę z dniem końca umowy to będzie okej?

#uop #kadry #hr #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62becb2f787d764595312a0c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 14
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@somskia: Czasem to nie jest wina tych ludzi. Znaczy trochę jest. Ale ja na przykład takie rzeczy (i inne) wiedziałem o pracy zanim do niej poszedłem. Dlaczego? Bo u mnie w rodzinie się o tym rozmawiało otwarcie. A poznałem wiele osób u których rozmowa o pracy w domu nie istniała. To skąd Ci ludzie mieli brać pojęcie jak to działa?
Czasem to nie jest wina tych ludzi. Znaczy trochę jest. Ale ja na przykład takie rzeczy (i inne) wiedziałem o pracy zanim do niej poszedłem. Dlaczego? Bo u mnie w rodzinie się o tym rozmawiało otwarcie. A poznałem wiele osób u których rozmowa o pracy w domu nie istniała. To skąd Ci ludzie mieli brać pojęcie jak to działa?


@Jarem12: Np. OP mógłby wpisać swoje pytanie w Google, albo przeczytać umowę,
@Jarem12: No błagam Cię, jak już pracuje to zakładam, ze jest dorosly. To nie jest jakieś skomplikowane prawo pracy, tylko 5 minut w necie. Potem ludzie narzekają, ze podpisują głupoty, jak nawet ciężko im przeczytać, jak działa wypowiedzenie.
Jak teraz złoże wypowiedzenie z informacją, że kończę pracę z dniem końca umowy to będzie okej?

@AnonimoweMirkoWyznania: Będzie, najwyżej się pośmieją.

To nie jest jakieś skomplikowane prawo pracy

@somskia: Ale kodeks pracy to sama w sobie jedna z najprostszych ustaw. Jak się nie ogarnia czegoś tak podstawowego to co będzie przy kupnie samochodu, albo kupnie lub co gorsza dziedziczeniu nieruchomości? xD
AgresywnyNiebieskipasek: Od jakiegoś czasu zauważyłam, że te wszystkie połączenia między duszami to po prostu dobry chwyt marketingowy u wróżbitów, tarocistek itp.
Szkoda mi tych ludzi, co w to wierzą i korzystają z tych usług, gdzie potem przez tarota kończy ktoś np. związek lub relację.
W piosenkach też to wykorzystują, ponieważ wiedzą że to się łatwo sprzeda i ludzie to kupią.
Te cały bełkot o "true love" itd to po prostu tylko
Op, ale nie mam hasła: @AzureCloud: @Sckb: @msbhv: @Beer_Is_Good_For_You: @somskia: @Jarem12: @ImYourPastClaire: @fazonun: @adibor:

Chcę złożyć, żeby mi w połowie miesiąca sami nie dali wypowiedzenia i nie odcięli od hajsu. A z tego co wiem takie przypadku się u nich zdarzają dlatego chcę mieć w świadectwie, że sam złożyłem wypowiedzenie.

W umowie mam zapis o miesięcznym okresie, no alw jak się umowa
Chcę złożyć, żeby mi w połowie miesiąca sami nie dali wypowiedzenia i nie odcięli od hajsu.


@AnonimoweMirkoWyznania: Twoje złożenie wypowiedzenia nie blokuje drugiej strony od zrobienia tego samego z innym terminem (o ile termin mieści się w ramach ustawowych, oczywiście) czy nawet wypowiedzenia w trybie natychmiastowym z jakiegoś powodu (ale to się rzadko zdarza, musi być solidny powód - pod wpływem w pracy, nieuzasadnione nieobecności, zawiniona utrata niezbędnych uprawnień itp.).

No