Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie zwalanie inflacji na ten marny, praktycznie nieistniejący w Polsce "socjal".
Nie, to nie "socjal" ją wywołał.

Wywołał ją głównie darmowy kredyt i tarcze covidowe dla polackich pseudoprzedsiębiorców, którzy zamiast na inwestycje, #!$%@? wszystko na konsumpcję i spekulację kurnikami...

#antykapitalizm #bekazprawakow #bekazlibka #bekazprzedsiebiorcow #bekazkonfederacji
throwaway2137 - Śmieszy mnie zwalanie inflacji na ten marny, praktycznie nieistniejąc...

źródło: comment_16566683583nIpYDOnMSlOihdHiNjwDt.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@throwaway2137 w zasadzie jestem pewien, że przedsiębiorcy nie potrzebowaliby żadnej pomocy gdyby rząd robił cokolwiek innego niż zwalczanie przedsiębiorców i obywateli w ramach walki z covidem
  • Odpowiedz
Wywołał ją głównie darmowy kredyt i tarcze covidowe dla polackich pseudoprzedsiębiorców, którzy zamiast na inwestycje, #!$%@? wszystko na konsumpcję i spekulację kurnikami...


@throwaway2137: Tak, a inflacja na poziomie 5% jeszcze przed pandemią to skąd się wzięła?
  • Odpowiedz
@throwaway2137: Inflacje wywołał zarówno chory socjal jak i dotacje covidowe. Gadka, że jednorazowe 300 mld nagle wywołało inflacje a 100 mld co roku z budżetu już nie miało na to wpływu jest niepoważna.
  • Odpowiedz
Wywołał ją głównie darmowy kredyt


@throwaway2137: Nie zgadzam się. Kredyt po pierwsze nie był darmowy (ale rozumiem co znaczy to uproszczenie). A po drugie tak niskie stopy kredytowy nie wywoływały jakoś inflacji do czasu covida, i to jest przyczyna inflacji.
Chociaż oczywiście niskie stopy to czynnik wywołujący inflację, ale to nie jest jednoznacznie zła przyczyna inflacji i nie ma co z tego powodu lamentować.

A poza tym, jako że dominującą ideologią jest ideologia kapitalistyczna,to gdy rosną ceny wszyscy się #!$%@?ą o to jaka składowa tej ceny zostanie wydana na socjal... ale nikt nie #!$%@? się jaka składowa tej ceny zostanie wydana na nowego mercedesa tego kto ustala tę cenę bezpośrednio,
  • Odpowiedz