Wpis z mikrobloga

Brawo NBP, brawo Glapiński, brawo RPP - super projekcja mordo. Wojna już dawno temu wybuchła - na co teraz zwalicie swoją niekompetencję?

Wykresik od @mezosomy który tam liczy cuda odnośnie tej projekcji. Jednak jakby tego nie liczyć wniosek jest jeden - NBP jest głęboko w czarnej, ciemnej dupie.

https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/polityka_pieniezna/dokumenty/projekcja_inflacji_2022_marzec.html

Wpis jest kontynuacją tego: https://www.wykop.pl/wpis/65878903/brawo-nbp-brawo-glapinski-brawo-rpp-inflacja-idzie/

#nieruchomosci #inflacja #nbp #bekazpisu #heheszki #gielda #humorobrazkowy
haha123 - Brawo NBP, brawo Glapiński, brawo RPP - super projekcja mordo. Wojna już da...

źródło: comment_1656668246wBIznJXbVNpTaSo1lVh2l2.jpg

Pobierz
  • 18
@haha123: brawo pis - inflacje samymi stopami nie zatrzymają. Inflacja jest spowodowana teraz głównie załamaną podażą przy popycie który bardziej wzrósł niz spadł przez rozdawnictwo pustego pieniądza. Reakcja glapci jest za pozna, ale nawet wczesna pewnie by zmieniła ten stan moze o punkcik procentowy.
Wykres powstał w wyniku dyskusji pod poprzednim wpisem tej serii, gdzie sporo osób błędnie uważało, że inflacja nie mieści się w 90% zakresie ufności predykcji NBP.
Wbrew pozorom nadal nie wykroczyliśmy poza ten zakres, bo predykcja NBP przewiduje inflację kwartalną, a nie miesięczną. Istotne jest gdzie wypadają fioletowe punkty, bordowe nie są przedmiotem predykcji NBP (i właściwie nie powinienem ich na wykresie nawet umieszczać). Interesuje nas więc ostatni fioletowy punkt, inflacja
@haha123: Panowie eksperci WKP, obserwując wykres i przyjmując zasadę, że rzeczywistość to najgorszy możliwy scenariusz plus trochę, mam pytanie. Jest szansa na wydłużenie okresu wysokiej inflacji i przeniesienie się szczytu w wysokości około 18-20% na maj przyszłego roku? Czy raczej teraz inflacja to the moon a później dołek? Zależy mi bo mam sporo EDOsów. "tarcze" oraz nadchodzące rozdawnictwo przed wyborami dają mi nadzieję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nilphilus: Oczywiście że zatrzymają inflacje, tylko że stopy musiałby być od niej większe. Gdyby glapa wbił stopy na poziomie 20% to byłoby takie hamowanie że by zęby wypadały.
@cerastes: jezeli doprowadzisz stopami do upadku firm produkujących coś, to automatycznie zmiejszy się podaż tego towaru, a wiec wzrośnie jego cena bo popyt sie bardzo nie zmieni - wiec no... Wypadły by te zęby razem z całą szczęka chyba =]