Wpis z mikrobloga

Pytanie do bardziej doświadczonych programistów - mam 3.5 roku doświadczenia jako programista #java. Ogólnie radzę sobie dobrze, jestem w miare samodzielny (chyba że są jakieś tematy zupełnie mi obce to jakaś pomoc się przyda) no można powiedzieć zwykły, w miarę dobry klepacz kodu.

I teraz jak przekształcić się z klepacza w takiego prawdziwego programistę? Jako że nie muszę już zbytnio ogarniać rzeczy jak spring/składnia javy itp (bo takie rzeczy już nie sprawiają mi większych problemów) na co mogę przeznaczyć czas żeby wskoczyć na level wyżej?

Poświęcić czas na algorytmy i struktury danych (bo tutaj trochę mi brakuje), pójść mocniej we wzorce projektowe (jakieś podstawowe znam ale bez szału) czy może jakaś architektura albo jeszcze coś innego?

Dodaję jeszcze tag #programowanie bo to nie tyczy się javy jako takiej. I ewentualnie #programista15k :D
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SiemkaKolego: Wyjdź z IDE i zacznij się interesować jak coś działa i czemu nie działa kiedy nie działa.

Ogarnij deployment, technologie twoje w projekcie, intergracje między nimi i czemu jest tak a nie inaczej i czy jest tak jak powinno być.

Zobacz na dane, przepływ,
  • Odpowiedz
@SiemkaKolego: W architekturę, wzorce. Ucz się DDD, EventSourcingu, kolejkowania - szybko zaczniesz rozumieć jak niewiele rozumiesz, poznasz nowe klasy problemów, które w prostych crudach nie występują.
Zapamiętaj ten moment, gdy będziesz chciał usunąć Entity Framework z projektu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SiemkaKolego: chyba jesteś blisko peak of „mount stupid” czyli jeszcze pare lat i będziesz gotowy na coś poważniejszego niż crudy. Zacznij chodzić na rozmowy i zmieniać prace żeby jak najwiecej rzeczy zobaczyć.
  • Odpowiedz