Wpis z mikrobloga

@pastaowujkufoliarzu: Inflacja ponad 10% a mieszkania na wtórnym wzrosły tylko 5,1% r/r. Czyli realnie ponad 5% w dół. W raporcie za 2kwartał wyjdzie, że cena r/r nie ruszyła się. A za 3kw rynek wtórny nominalnie w dół. Pierwotny dołączy od 4kw lub w 2023. Nie macie co się podniecać wzrostowicze bo tej walki nie wygracie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nflacja ponad 10% a mieszkania na wtórnym wzrosły tylko 5,1% r/r. Czyli realnie ponad 5% w dół.


@random123xdxd: Uwielbiam ten tekst! Serio uwielbiam tego fikołka, że jak mieszkania rosną o 5% to w sumie tanieją xD Tylko powinien być zawsze uzupełniony skrinem pokazującym, że ktoś dostał podwyżkę o 15%, albo skrinem z rachunku pokazującym, że zarobił 15% od swojego kapitału w tym okresie
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: Niskie stopy %, dobra kondycja gospodarki - nieruchy up
Wysokie stopy %, gospodarka spowalnia + prawdopodobnie recesja - nieruchy up
Jak dobrze, że jest takie aktywno, które NIGDY nie tanieje!
Dzięki temu nie muszę się edukować. Kupuje kurnik za X, czekam 2 lata i sprzedaje za 1.5X. Następnie powtarzam ten proces i tak do śmierci...
  • Odpowiedz
@pastaowujkufoliarzu:

Uwielbiam ten tekst! Serio uwielbiam tego fikołka, że jak mieszkania rosną o 5% to w sumie tanieją xD Tylko powinien być zawsze uzupełniony skrinem pokazującym, że ktoś dostał podwyżkę o 15%, albo skrinem z rachunku pokazującym, że zarobił 15% od swojego kapitału w tym okresie


No ja nie jestem dobrym przykladem bo pracuję w IT i od roku mam więcej o ponad 50% (zmiana pracy i awans). Ale zobacz sobie
  • Odpowiedz
i od roku mam więcej o ponad 50% (zmiana pracy i awans). Ale zobacz sobie raport GUS i zmianę śr. wynagrodzenia w ostatnich miesiacach.


@random123xdxd: wiem, wiem, każdy ma podwyżki, tak jak każdy ma jakąś ziemię po rodzicach i nie mówcie, że nie.
Ale wiesz, że jak mieszkanie wzrośnie o 5% a jednocześnie Twoja pensja też wzrośnie o 5% to zakup tego mieszkania się oddalił?
  • Odpowiedz
@random123xdxd:

za 3kw rynek wtórny nominalnie w dół. Pierwotny dołączy od 4kw lub w 2023.


Powiedz szczerze, potrzebujesz w ogóle nowego mieszkania, czy tak hobbystycznie na tagu siedzisz? Znalazłam mieszkanie w 2021, w styczniu przyszłam na tag popytać, spadkowicze radzili czekać. To nawet gdyby się sprawdziło, to bym rok miała czekać do pierwszego ruchu w dół? A ile na dołek? Przeciętny człowiek nie żyje tysiąc lat, żeby wszystko odkładać w nieskończoność.
  • Odpowiedz
@pastaowujkufoliarzu: Byczq co Ty chcesz udowodnić? Myślisz, że kijem zatrzymasz rzekę? 2 sytuacje mogą zatrzymać spadki cen mieszkań:
- hiperinflacja
- stópki w dół w okolice 0-3%

A jakieś anegdotyczne przyklady możesz sobie wsadzić wiesz gdzie.
80% społeczeństwa będzie miało źle. Pensja nie wzrośnie tyle co inflacja. Kredyt poza zasięgiem. Trudniej będzie zmienić pracę więc janusze biznesu będą dusić swoich roboli.
Ci co przesadzili z lewarem będą mieli bardzo źle.

To
  • Odpowiedz