Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #krakow #kredythipoteczny

44,5 m2 - 2 pokoje - os. Piastów, cena 359 000 zł

https://www.olx.pl/d/oferta/mieszkanie-44-5-m2-2-pokoje-os-piastow-CID3-IDPPyJa.html

Nieruchomości nie tanieją? Mój kumpel z pracy, ponad rok temu sprzedawał w tamtym rejonie mieszkanie, także z wielkiej płyty, bo chciał wymienić na 3 pokojowe ze względu na dorastającą córkę, wystawił za ok. 450 000 zł i w ciągu 2 tygodni miał czterech klientów, z czego trzech gotówkowych. Sprzedał, dopłacił 40 000 zł i kupił większe.

Takich ogłoszeń w Krakowie, w przeciągu 2 tygodniu widziałem już kilka i to jest jakaś realna cena.
  • 19
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Aktualnie 550 zł w Krakowie to jest wysoki czynsz, przy tym metrażu? Z ogrzewaniem i ciepłą wodą miejską? xD

"Mieszkanie do remontu" - to już, kto co preferuje, jeżeli już to osobiście wolałbym wejść i mieszkać, łazienkę jest tam gotowa, a resztę remontować już w trakcie mieszkania.
  • Odpowiedz
@Serghio: Takie mieszkania - do remontu - nie schodzą. Ludzie obecnie chcą pod klucz, by od razu wprowadzić się i nie pałować z ekipami + kosztami materiałów.
  • Odpowiedz
Przecież to mieszkanie do remontu generalnego w wielkiej płycie.


@KromkaMistrz: Tak na poważnie jakie są indykatory że to jest mieszkanie do remontu generalnego?
Jak patrzę na zdjęcia, to nie widzę jakiejś tragedii. Ja bym mógł tak mieszkać. Zastanawiam się czy to ze mną coś nie tak, czy ludzie mają obecnie wysokie wymagania co do standardu?
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: No dokładnie, kto co woli. Tutaj masz 90 000 zł zapasu na remont, a z tą kwotą do deweloperskiego dopiero byś zaczynał myśleć o wykończeniu, więc realnie potrzebujesz dużo więcej, a dwa nie wiem, co preferujecie, ale remont za 90 000 zł 2 pokoi i kuchni to jest dla mnie jakiś kosmos, jeszcze kuchnię rozumiem, że może pochłonąć sporo pieniędzy, ale 2 pokoje do wyremontowania to dla mnie maks. 10
  • Odpowiedz
@DJ_QBC: zgadzam się, tzn. remont trzeba będzie kiedyś zrobić, ale da się kilka lat pomieszkać. Stan deweloperski musisz robić od razu, nzl od cen rynkowych, a tutaj można poczekać aż się uspokoi.
  • Odpowiedz
Takie mieszkania - do remontu - nie schodzą. Ludzie obecnie chcą pod klucz, by od razu wprowadzić się i nie pałować z ekipami + kosztami materiałów.


@avatarr: dla mnie ideolo, mogę mieszkanie po swojemu zrobić, a nie zdawać się na fuszerkę flipera
  • Odpowiedz
@Serghio: Ja bym brała i mieszkała od razu ¯_(ツ)_/¯ Na pewno zaczęłabym od #!$%@? mebli, sprawdzenia instalacji (ale tu nic nie wzbudza mojej nieufności obecnie, wiem jak jest w starych blokach) i odświeżenia ścian, reszta to już aranżacja. Nie widzę tam nic, co wymagałoby generalnego remontu.
  • Odpowiedz
Ludzie obecnie chcą pod klucz, by od razu wprowadzić się i nie pałować z ekipami + kosztami materiałów


@avatarr: to wygląda na ucieczkę przed drogim najmem, coś w stylu - "mamy hajs, nie chcieliśmy nic kupować jeszcze a jednocześnie 3 koła z 40metrów to dużo"
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Zgadza się, co kto lubi. Można mieć za 8k/m2 wielką płytę z widokiem na skwer za oknem, z blokami w sensownych odległościach, z przedszkolem i szkołą w odległości 5 min spacerem, ale za to z wyższym kosztem remontu i potencjalną patologią za ścianą, albo deweloperski apartament za 10k/m2, tańszy do wykończenia, z widokiem z okna na blok 5m dalej, przedszkolem i szkoła w odległości 15min samochodem i sąsiadami też nie
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: no to ja ci powiem, że ostatni raz w tej cenie widziałem w 2017-2018 roku w starej Nowej Hucie, czasami nawet taniej (ok. 45 m2) - 320 000 zł, a od kilku tygodni co raz częściej widzę takie ogłoszenia.
  • Odpowiedz
Prawdopodobnie mieszkania w złym standardzie i/lub lokalizacji będą spadać cenowo. Te wykończone pod klucz i/lub w atrakcyjnej lokalizacji będą trzymać cenę.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Chyba nie wyraziłem się zbyt jasno. Ja wcalę nie twierdzę, że @Serghio ma rację i ceny faktycznie zaczęły spadać, wręcz mówię, że to o czym mówi OP to dowód anegdotyczny.

Odniosłem się natomiast do faktu że post nie był o tym, czy to mieszkanie jest w dobrej cenie i czy warto by je kupić a o tym że @Serghio zauważa że widział podobne mieszkania w zeszłym roku sporo droższe.
  • Odpowiedz