Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #krakow #kredythipoteczny

44,5 m2 - 2 pokoje - os. Piastów, cena 359 000 zł

https://www.olx.pl/d/oferta/mieszkanie-44-5-m2-2-pokoje-os-piastow-CID3-IDPPyJa.html

Nieruchomości nie tanieją? Mój kumpel z pracy, ponad rok temu sprzedawał w tamtym rejonie mieszkanie, także z wielkiej płyty, bo chciał wymienić na 3 pokojowe ze względu na dorastającą córkę, wystawił za ok. 450 000 zł i w ciągu 2 tygodni miał czterech klientów, z czego trzech gotówkowych. Sprzedał, dopłacił 40 000 zł i kupił większe.

Takich ogłoszeń w Krakowie, w przeciągu 2 tygodniu widziałem już kilka i to jest jakaś realna cena.
  • 19
@KromkaMistrz: No dokładnie, kto co woli. Tutaj masz 90 000 zł zapasu na remont, a z tą kwotą do deweloperskiego dopiero byś zaczynał myśleć o wykończeniu, więc realnie potrzebujesz dużo więcej, a dwa nie wiem, co preferujecie, ale remont za 90 000 zł 2 pokoi i kuchni to jest dla mnie jakiś kosmos, jeszcze kuchnię rozumiem, że może pochłonąć sporo pieniędzy, ale 2 pokoje do wyremontowania to dla mnie maks. 10
Takie mieszkania - do remontu - nie schodzą. Ludzie obecnie chcą pod klucz, by od razu wprowadzić się i nie pałować z ekipami + kosztami materiałów.


@avatarr: dla mnie ideolo, mogę mieszkanie po swojemu zrobić, a nie zdawać się na fuszerkę flipera
Ludzie obecnie chcą pod klucz, by od razu wprowadzić się i nie pałować z ekipami + kosztami materiałów


@avatarr: to wygląda na ucieczkę przed drogim najmem, coś w stylu - "mamy hajs, nie chcieliśmy nic kupować jeszcze a jednocześnie 3 koła z 40metrów to dużo"
@KromkaMistrz: Zgadza się, co kto lubi. Można mieć za 8k/m2 wielką płytę z widokiem na skwer za oknem, z blokami w sensownych odległościach, z przedszkolem i szkołą w odległości 5 min spacerem, ale za to z wyższym kosztem remontu i potencjalną patologią za ścianą, albo deweloperski apartament za 10k/m2, tańszy do wykończenia, z widokiem z okna na blok 5m dalej, przedszkolem i szkoła w odległości 15min samochodem i sąsiadami też nie
@KromkaMistrz: Chyba nie wyraziłem się zbyt jasno. Ja wcalę nie twierdzę, że @Serghio ma rację i ceny faktycznie zaczęły spadać, wręcz mówię, że to o czym mówi OP to dowód anegdotyczny.

Odniosłem się natomiast do faktu że post nie był o tym, czy to mieszkanie jest w dobrej cenie i czy warto by je kupić a o tym że @Serghio zauważa że widział podobne mieszkania w zeszłym roku sporo droższe.