Wpis z mikrobloga

@LegendaryGearCrafter: Ciągle jestem zwolennikiem używania w interfejsach elementów udających rzeczywiste obiekty. To ułatwia użytkowanie. TZN bez przesady, nie trzeba podporządkowywać designu za wszelką cenę konieczności robienia pokręteł z powierzchnią eliminująca poślizgi ale według mnie np. warto elementom klikalnym dać cień sugerujacy, że są przyciskami.

Spotkałem się z chorym podejściem, że WSZYSTKOOOO WSZYYYYYSTKOOOOOO musi być płaskie bo tego wymaga moda. #!$%@? z modą, ważne jest żeby użytkownik wiedział gdzie ma kliknąć a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bartholomew: był kiedyś widget zegarowo-pogodowy "Beautiful Widgets", już nie kontynuowany, bardzo ładnie naśladujący tamten zegar. Potem, o ile pamiętam, chyba były jakieś problemy licencyjne i ten zegar identyczny z sense zniknął, zostały tylko jakieś podróbki podobne, ale nie identyczne. No i w końcu cały B.W. został porzucony
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@EdekMoczygeba: Jeszcze ta animacja w pogodzie gdzie nic się nie klikało a chmury cały czas płynęły. Znaczy nie miałem HTC ale bawiłem się w roomy i niektore były prze kozak. Codowne czasy gdzie każdy telefon był inny.
  • Odpowiedz
@Quimeen: Flat design zakłada że nie ma "wypukłości", i tego typu detali, cienie jak najbardziej są dozwolone i są wręcz wskazane by wszystko nie wyglądało jak rozlana kupa. To jest właśnie to o czym piszę, flat design może być fajny, jak się zastosuje delikatne cienie, ładne przejścia, dobrze dobrane kolory itp. a może też wyglądać brzydko jak wszystko będzie się zlewać w jedną całość przez przesadną prostotę.
Zgrywajac_twardziela - @Quimeen: Flat design zakłada że nie ma "wypukłości", i tego t...

źródło: comment_16565739383gow6ATr2A58RRVodT9RAh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Quimeen: Dobrym przykładem jest tutaj kalkulator z Windowsa 10 i 11. W 10 mamy proste kształty, ordynarne szare linie dookoła białych przycisków, plus jeszcze ta paskudna jednopixelowa ramka czarna dookoła, wygląda to po prostu źle i nieestetycznie. Z kolei taki Windows 11 dzięki zaokrągleniom, ładnym cieniom pod przyciskami i dobrze dobranym kolorom wygląda o niebo lepiej. Jedno i drugie to flat design, z tym że jeden zrobiony ze smakiem a drugi
Zgrywajactwardziela - @Quimeen: Dobrym przykładem jest tutaj kalkulator z Windowsa 10...

źródło: comment_1656574401mYc1iUQsnFCLuivMrEKAaM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz