Wpis z mikrobloga

#rower #shimano #kiciochpyta #rowery #mtb

Mirki, mam problem z tym ze jako amator kupiłem rower z nieszczęsnym boostem 141 z tyłu, i teraz nie mogę znaleźć koła do tego. Obecnie mam piastę mt200-b od shimano i kasete deore m5100 11rzedowa. Jako ze szlak trafił obręcz(No name) myśle nad zakupem dt Swiss 533d(taka budżetowa obrecz) no i nie wiem zostawić ta piastę(nic jej w sumie nie dolega) czy zamienić na jakaś inna(tylko jaka bo w sumie to nie widzę żadnej innej pod boost141). Byłem w lokalnym serwisie i powiedzieli ze w sumie maja jedno całe koło ale za 1000zł, jednak to ponad mój budżet chwilowo. Jak to złożyć żeby miało ręce i nogi, szukam już tego 3 dzień i mam dość.
  • 13
@Norskee: Niestety, doświadczony gość który robi to całe życie nie poradził sobie, po zdjęciu opony obręcz rozjechała się całkiem.
@Samy_Naceri: To winszuje koledze dobrego statusu materialnego, ja niestety z biednej rodziny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nodd: po taniości to kupiłbym obręcz i dał do zaplecenia. Powinno wyjść sporo taniej. Bo co później zrobisz z tym krzywym kołem? Tak chociaż pokryjesz pewnie połowę kosztów.
@Paczek_w_masle: Po taniości to mogę jeszcze dorzucić stówkę do obręczy jeśli ta 533d jest do dupy, trochę zielony jestem w sprawie kół, ale obecna sytuacja szkoli mnie jak młodego.
@Paczek_w_masle:
Od biedy to się samemu zaplata a nie w serwisie. Robota jest czasochłonna ale łatwa jak dla debila.
@Nodd: ogólnie to zakłada się normalnie piaste 142 i nic z tym się nie dzieje bo to jest tylko 0,5mm po jednej stronie. A jak się boisz to kup tylko obręcz, piastę zostaw, przepleć sobie samemu bo to wystarczy jeden kluczyk, płaski śrubokręt i czteropak harnasia, a poradników na necie milion.