Wpis z mikrobloga

Minął 5 (z 69) dni wakacji

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 10 wypadków śmiertelnych w których zginęło 10 osób.
32 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
33 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych od początku wakacji.
Póki co nie ma osób (według policyjnych statystyk), które zmarłyby w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyły
Czyli w 32 wypadkach zginęły w sumie 33 osoby.

Rok temu statystyki po 5 dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
7 wypadków śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
23 wypadków śmiertelnych od początku wakacji
11 zabitych w wypadkach w ciągu ostatniej doby (aż 5 w jednym wypadku w Elżbietowie
30 zabitych w wypadkach od początku wakacji

Dwa lata temu:
5 wypadków śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
30 wypadków śmiertelnych od początku wakacji
32 Liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto ze wczoraj:
246 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
1911 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

84 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
400 wypadków drogowych od początku wakacji

96 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
493 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
3 utonięcia w ciągu ostatniej doby
25 utonięcia od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

#smiertelnewypadki

@mat9 @Meh6969 @mat9 @stachuprzytelefonie @k_a_h_l_u_a @Kyliesom @ztegochlebamakiniebedzie @mrwhite0
absoladoo - Minął 5 (z 69) dni wakacji

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 10 wyp...

źródło: comment_1656499183dKjpK4aT55aXADWdQgJCEL.gif

Pobierz
  • 69
@absoladoo wczoraj było 21, dzisiaj doszło 10 A na mapie pokazane że jest 32, dodatkowo dziś przybyła kropka w okolicach Warszawy której wczoraj nie było a dziś nie jest oznaczona na żółto jako nowa.
@tellet: parę miesięcy temu przejeżdżałem przez pewną miejscowość, i od tak wzrok mi się skupił na facecie pakującym się do auta na parkingu, dwie godziny później wpadł mi news o wypadku - ciągnik rolniczy wjechał w osobówkę i kierowca zmarł na miejscu. Oglądam zdjęcia, a to to samo auto do którego wsiadł ten gość, a miejsce zdarzenia to skrzyżowanie obok tego parkingu...
nieaktualne


@bepepee: Ale co nie aktualne? Ten wypadek był już kilka dni temu i jest kropka na mapie. Pasażer też zmarł.

@qbaadq: Wczoraj też dołożyli jeden do mapy. Policja jak zawsze miesza wszystkie statystyki.
¯\_(ツ)_/¯
Wczoraj też dołożyli jeden do mapy. Policja jak zawsze miesza wszystkie statystyki.


@Salido: a sory nie zauważyłem. taka ciekawostkę mogę podać ze dziś był pogrzeb kierowcy, pracowaliśmy w jednej firmie
@bepepee: ( ͡° ʖ̯ ͡°) U ciebie kolega z pracy, wyżej też:

wypadek koło bytowa,kolega z pracy jechał ciężarówką

Wczoraj ktoś pisał, że zginął ojciec koleżanki...

A mamy dopiero początek wakacji..
Chciałem tylko zwrócić uwagę na demonizowanie ilości wypadków.

"Polskie służby apelują o rozsądek. Z danych przedstawionych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że w sobotę i niedzielę utonęło 11 osób. Z kolei od piątku, czyli od początku wakacji w wodzie zginęło 16 osób"
Z danych przedstawionych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że w sobotę i niedzielę utonęło 11 osób. Z kolei od piątku, czyli od początku wakacji w wodzie zginęło 16 osób"


@krzysztof2033: W poście również masz ujęte te statystyki według danych z policji. Tutaj link z utonięcia

Utonięcia:
3 utonięcia w ciągu ostatniej doby
25 utonięcia od początku wakacji