Wpis z mikrobloga

Przypominam, że klimatyzacja w Polsce to nie jest żaden luksus tylko normalna rzecz. Koszt instalacji jednego klimatyzatora 3,5 kW w domu/mieszkaniu to mniej niż 3000 zł, a dzienny koszt użytkowania to 3-8 zł dziennie jeśli używany jest ok. 12 godzin, w zależności od klasy urządzenia.
Jak wychodzę na zewnątrz to aż się niedobrze robi od uderzenia fali gorąca.
#klimatyzacja #polskiedomy #problemypierwszegoswiata #czujedobrzeczlowiek #polska
exploti - Przypominam, że klimatyzacja w Polsce to nie jest żaden luksus tylko normal...

źródło: comment_1656491525sW8MKWPc9f3nb2HFXS8bi6.jpg

Pobierz
  • 216
  • Odpowiedz
@budus2: no bo cięzko to dać do oferty. dlatego zawsze daja same jednostki + zakład na rurarz a jak powieszą , to pewnie doceniają skropliny bo każde mieszkanie/lokal inny.
  • Odpowiedz
dzienny koszt użytkowania to 3-8 zł dziennie jeśli używany jest ok. 12 godzin


@exploti: Wydaje mi się że to nie koszt ogólny urządzenia przeraża, ale właśnie koszty użytkowania i ogromne ceny prądu w Polsce + nadchodzące jeszcze większe podwyżki.
  • Odpowiedz
@jegertilbake: słuchaj takie ceny miały firmy do których dzwoniłem. Może i przepłaciłem, ale whatever, przeżyję to. Tak czy siak dobra decyzja i teraz sąsiedzi się pytają czy mogą wbić się schłodzić, bo mamy okna od zachodu i jest dramat bez tej klimy.
  • Odpowiedz
@budus2: zależy jaka wilgotność w pomieszczeniu i moc samej klimy, ja też myślę nad założeniem klimy ale ładnie poproszę żeby te parę kropel jednak trafiało do kanalizacji niż na ścianę:) z czasem to się zrobi żółte czy inne zielone:)
  • Odpowiedz
@laut wut przecież to podstawa.
Ja mam klimę 1+1 i 2+1 na multisplicie.
Na parterze skropliny mam podłączone do rynny, a przy multispilicie podłączyłem sobie pod kanalizację.
  • Odpowiedz
Dobę po pierwszym włączeniu klimatyzatora będziesz miał taka sama temperaturę w każdym pokoju w dwupiętrowym domu, w mieszkaniu pewnie szybciej


@anon_zwykly: klima w salonie, tam 22*C, w pokoju obok 27*C
  • Odpowiedz