Wpis z mikrobloga

Przypominam, że klimatyzacja w Polsce to nie jest żaden luksus tylko normalna rzecz. Koszt instalacji jednego klimatyzatora 3,5 kW w domu/mieszkaniu to mniej niż 3000 zł, a dzienny koszt użytkowania to 3-8 zł dziennie jeśli używany jest ok. 12 godzin, w zależności od klasy urządzenia.
Jak wychodzę na zewnątrz to aż się niedobrze robi od uderzenia fali gorąca.
#klimatyzacja #polskiedomy #problemypierwszegoswiata #czujedobrzeczlowiek #polska
exploti - Przypominam, że klimatyzacja w Polsce to nie jest żaden luksus tylko normal...

źródło: comment_1656491525sW8MKWPc9f3nb2HFXS8bi6.jpg

Pobierz
  • 216
  • Odpowiedz
@exploti U mnie 5 klimatyzatorów, z czego jeden na salon 5kw, łącznie za całość z montażem 20k. Komfort nie do opisania. Tak jak zacząłem testować to najlepiej ustawić na 24 stopnie. Jest wtedy przyjemnie chłodno.
  • Odpowiedz
@exploti: Jest szansa, że jeden klimatyzator ogarnie całe 55m, 3 pokojowe mieszkanie i zrobi w nim znośną temperaturę w takie upały jak obecnie czy konieczne jest montowanie klimy do każdego z pomieszczeń osobno? Wiem, że są klimatyzacje multi-split ale z tego co sie orientowałem kosztują majątek a stawianie kilku agregatów od klimy na balkonie też mnie nie urządza ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@exploti: zgadzam się, #!$%@?ąłem sobie jako pierwszą rzecz w mieszkaniu 7kW za ok 5k pln jakieś 3 lata temu wraz z roletami zewnętrznymi za jakieś 7k. Nocą chodzi tak cicho, że nie słyszę.
  • Odpowiedz
@Adamus_xxx: ale zasada -6 stopni? Na czym to polega? Co to ma na celu? Pytam serio, bo dziwi mnie to xD
Ja mam aktualnie 21 caly czas ustawione i nic sie nie dzieje ani z urządzeniem ani ze mna.
  • Odpowiedz
@exploti w Polsce to luksus przy polskiej mentalnosci, Polak ci powie że to przecież trzeba wydać kilka tysięcy złotych, przy czym dla tego samego Polaka meble na wymiar albo drozszy samochód będzie już czymś normalnym.
Ba, samochodu bez klimy w którym spędza godzinę dziennie nie kupi.
To jest kwestia mentalności a nie ceny. większość uzna to za zbędny wydatek, że używa się tego kilkanascie dni w roku, w międzyczasie #!$%@? hajs
  • Odpowiedz
Przypominam, że klimatyzacja w Polsce to nie jest żaden luksus tylko normalna rzecz.


@exploti: Przypominam, że nie wszyscy Polacy mieszkają we własnych domach/mieszkaniach gdzie mogą sobie zamontować klimę bo mają takie widzimisię. A nie muszę przypominać, że Janusze-reinterzy za klimatyzację to by chcieli pewnie +700zł/msc do wynajmu i +50zł miesięcnzych opłat xD

Już nie mówiąc o ludziach mieszkających w domach, nawet własnościowych, którzy mają więcej niż 80m2 pomieszczenia i jeżeli
  • Odpowiedz
@exploti: w Polsce to masz tylko ze dwa tygodnie w roku kiedy w ogóle opłaca się odpalać to dziadostwo. Zazwyczaj w lato da się normalnie funkcjonować, o ile nie jesteś spasionym knurem. Tak więc taka klima to kasa wyrzucana w błoto
  • Odpowiedz
@exploti: bo wielu Polaków też nadal boi się klimatyzacji, boją się że przeziębią się od 22 stopni chłodu jak na zewnątrz 30, to tak samo jak z tymi starymi babami co zamykają okna w autobusach o Anetach co zamykają w pracy
adi555000 - @exploti: bo wielu Polaków też nadal boi się klimatyzacji, boją się że pr...
  • Odpowiedz