Wpis z mikrobloga

Przypominam, że klimatyzacja w Polsce to nie jest żaden luksus tylko normalna rzecz. Koszt instalacji jednego klimatyzatora 3,5 kW w domu/mieszkaniu to mniej niż 3000 zł, a dzienny koszt użytkowania to 3-8 zł dziennie jeśli używany jest ok. 12 godzin, w zależności od klasy urządzenia.
Jak wychodzę na zewnątrz to aż się niedobrze robi od uderzenia fali gorąca.
#klimatyzacja #polskiedomy #problemypierwszegoswiata #czujedobrzeczlowiek #polska
exploti - Przypominam, że klimatyzacja w Polsce to nie jest żaden luksus tylko normal...

źródło: comment_1656491525sW8MKWPc9f3nb2HFXS8bi6.jpg

Pobierz
  • 216
  • Odpowiedz
Jakie wy macie metraże, że klimy są po 3kw? Jak się wszędzie czyta to jest 1kw mocy chłodniczej na 10 metrów. Więc do typowej blokowej klitki 50m trzeba by już pakować 5kw...i taka klima nie kosztuje juz 2k tylko raczej 8.
  • Odpowiedz
@exploti: 5700 płaciłem w maju. 3000 to może kosztuje niskiej klasy samo urządzenie bez montażu. Jak umiesz zamontować to spoko, ja nie mam o tym pojęcia więc nawet się nie zastanawiałem nad tym. Ale owszem, to nie jest luksu obecnie, ale przy polskich pensjach nie jest to też mały wydatek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@exploti: w zeszłym roku zakładałem, zapłaciłem 7k z montażem, ale samo urządzenie kosztowało 5k. Haier 7kW.
Obok samojezdzacego odkurzacza to najlepsza inwestycja domowa.
Okolice Krakowa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Adamus_xxx:

22 stopnie gdy na dworze 30 lub więcej. To proszenie się o kłopoty. Mam klimę ustawioną na temp. zewnętrza -6 i jest ok. Nikt nigdy nie chorował a klimę mam już 7 lat


36 stopni na zewnątrz. Dom dobrze zbudowany to w taki dzień nagrzeje mi się do 27-28.

To przepraszam bardzo, ja tą klimą to mam jeszcze dogrzewać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡°
  • Odpowiedz