Wpis z mikrobloga

@Keepa: Jak nie znajdziesz zamiennika, to możesz naprawić ten istniejący. Wystarczy ostrożnie obciąć ten plastik z którego jest odlana obudowa zasilacza, w miejscu gdzie była wtyczka. Przylutować przewód dwużyłowy, porządnie zaizolować, założyć na drugim końcu wtyczkę i będzie banglać. Jesli nie czujesz się na siłach w obsłudze lutownicy, poproś znajomego który na tym się zna, to sa wysokie napięcia groźne dla życia ludzi i reszty w okolicy.
@RobinSchudl: > przelutuj końcówkę.

@Keepa: a jak nie lubisz lutować albo nie masz sprzętu, to nawet szybkozłączką to połączysz (tylko upewnij się że napięty kabel się na niej nie opiera, albo przynajmniej że trzyma wystarczająco dobrze)

to sa wysokie napięcia groźne dla życia ludzi i reszty w okolicy.


@Wiskoler_double: czekaj, 25V jest tym niebezpiecznym napięciem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
chodziło mirkowi o bolca urwanego co do gniazdka wchodzi


@Czoko_Tubka: no wiem, więc wystarczy nowy zasilacz i połączenie na kablu ze starą wtyczką. Robiłem tak, nie ma w tym wielkiej filozofii i jest chyba najprostszym rozwiązaniem o ile masz nóż, szybkozłączkę i jesteś w stanie ustalić gdzie jest plus

EDIT: aa, mówisz o tym niebezpiecznym napięciu? No, tej wtyczki to bym nie próbował ruszać
@Wap30: można to po partyzancku zrobić (jak dla siebie) wziąć kawałek kabla z wtyczką rozerbrać ten zasilacz zrobić dziure w obudowie zrobić pętle żeby nie dało się łatwo wyrwać wlutować oblepić jakimś klejem chodźby ciepło glutem
ps rozwiązań jest mnóstwo
tu nie ma czego spierniczyć


@Czoko_Tubka: przy wejściu? No nie wiem, wystarczy wyeksponowana żyła czy styk i już jest to znacznie bardziej niebezpieczne niż przy 25V, do tego ryzyko zwarcia, kiepskiego styku który może się grzać (wiadomo, że przy takiej mocy nie powinno to być wielkim problemem, ale jednak jest). Ja bym się od tej strony po prostu nie bawił, szczególnie nie mając doświadczenia