Wpis z mikrobloga

Mirki, w niedługim czasie zamierzam kupić trochę sprzętu AGD. Ktoś mi powiedział, żebym nie kupował go w popularnym markecie RTV czy innych Marktach tylko pojechał do hurtowni ze względu na to, że sprzęty wysyłane do hurtowni są „jakościowo lepsze” niż te z dystrybucji do marketów. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, że poza cenami są jakiekolwiek różnice.

Ktoś coś wie, miał taką sytuację?

#agd #rtv #zakupy
MyPhilosophy - Mirki, w niedługim czasie zamierzam kupić trochę sprzętu AGD. Ktoś mi ...

źródło: comment_1656479010Us0swDmMX9Siah9dd1BD5p.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@MyPhilosophy: nie ma czegoś takiego jak hurtownia AGD w obecnych czasach. Może jakieś sklepy tak się pozycjonują na lokalnym rynku ale i tak wszystko leci przez dystrybutora bo nie da się kupić bezpośrednio od wendora jak jesteś jakąś płotką. Sklepy internetowe np. Samsung są obsługiwane przez zewnętrzne firmy (często dystrybutorów) a nie bezpośrednio przez producenta więc ceny niekoniecznie będą najniższe.
  • Odpowiedz
@MyPhilosophy: Nie beda jakosciowo lepsze, ale nie beda transportowane do centrum logistycznego sklepu, potem do sklepu, potem na magazyn i potem #!$%@? wie jak to jest traktowane. W trakcie transportu mozesz liczyc na to ze ktos po drodze mial #!$%@? i traktowal to beznadziejnie. Zima sprzety czasem zostaja w ciezarowkach dluzej, przez co przemarzaja, itd. Wiec ogolnie chodzi o to, ze sprzet z hurtowni przewaznie byl mniej rzucany, bo nie przeszedl
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ravau: Co im piszesz w mailu jak masz koszyk - że gdzie indziej masz taniej, mimo że nie masz, a oni nie sprawdzają i dają dodatkowe rabaty?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MyPhilosophy: Robiłem kiedyś w media, nie idź do sklepu bo cię naciągną na jakieś gówno.
Zamów na sklepie internetowym z dostawą do domu ,tylko nie jakieś najtańsze badziewie chińskie albo Amica bo POLSKIE.
  • Odpowiedz
to nie PRL że produkt jest wykonany w 3 klasach jakości xD. To jest dokładnie to samo co w sieciówkach


@Iskaryota: jeszcze jakiś czas temu uważałem tak samo, dopóki nie kupiłem proszku czy płynu do prania w Niemczech ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MyPhilosophy: Zamawiasz i płacisz (najlepiej kartą) PRZEZ INTERNET i odbierasz w sklepie (ew. z dostawą).
Wtedy wjeżdża 14 dni na odstąpienie na pełnej i gitara siema.
Kupisz na miejscu to jesteś w piździe, nawet jak się okaże ze w środku były kartofle zamiast pralki xD
  • Odpowiedz
@Xune: pełna kultura.

Znalazłem jeden produkt z koszyka taniej o 50zl (cena 1899), napisałem przez formularz że znalazłem taniej i czy działa ta opcja, że przebija tą cenę. Odpowiedz pozytywna i cena 1810zl. Nie jest to dużo, ale... Odpisałem, że chce kilka rzeczy kupić, chciałbym nie kombinować i kupić w jednym miejscu, więc pytam grzecznie czy wycenili by ten koszyk dla mnie by było korzystniej za całość.

Na tv 300zl, pralka
  • Odpowiedz
@Tran_z_rekina: to dziwne, bo ja zrobiłem gruntowny research, wybrałem sprzęty, które miały najlepsze opinie, porównałem z dostępnymi gdziekolwiek w sieci i z rtv wychodziło praktycznie identycznie cenowo, nie powiem, zaskoczyło mnie to, nigdzie żaden z w.w. nie był dużo tańszy, więc nie ma mowy, żeby kupując gdzie indziej wyrownało mi zysk 1800 zł za najtanszy ze sprzętów.
  • Odpowiedz
@MyPhilosophy: Nie tak dawno kupowalem agd do domu wszystko zamowilem przez internet. Lokalne sklepy i hurtownie ofierowaly mi takie ceny ze nawet po doliczeniu transpotru (a zazwyczaj przesylka i tak jest za darmo) dalej wychodzilem na plus. Do tego jeszcze mozesz wybrac konkretny model z konkretna specyfikacja czego lokalsi nie maja
  • Odpowiedz