Wpis z mikrobloga

Mirki, w niedługim czasie zamierzam kupić trochę sprzętu AGD. Ktoś mi powiedział, żebym nie kupował go w popularnym markecie RTV czy innych Marktach tylko pojechał do hurtowni ze względu na to, że sprzęty wysyłane do hurtowni są „jakościowo lepsze” niż te z dystrybucji do marketów. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, że poza cenami są jakiekolwiek różnice.

Ktoś coś wie, miał taką sytuację?

#agd #rtv #zakupy
MyPhilosophy - Mirki, w niedługim czasie zamierzam kupić trochę sprzętu AGD. Ktoś mi ...

źródło: comment_1656479010Us0swDmMX9Siah9dd1BD5p.jpg

Pobierz
  • 39
@ktototakikasztaniaki: y, zazwyczaj te 5 produkt gratis, wychodzi tak, z winne są droższe i finalnie z produktów biorących udział w tej promocji, suma końcowa jest zbliżona do innych sklepów bez produktu za 1zl ;-) sprawdziłem.

@MyPhilosophy: bzdura.

Jedyna różnica to modele dedykowane do sieci sprzedaży, często różnice są drobne, a można stwierdzić że są inne produktu po kodzie, gdzie zwykle ostatnie 3/4 literki/cyfry sie różnią. Inny kolor ramki, inny kolor
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ravau: no nie zgodzę się z tą opinią nt 5 za 1zl. Jedynie jak inne sprzęty są na promce to wchodzą w cenie regularnej. Ale to nie ma znaczenia, bo pralkę wartą 1500 dostałem za 1zl.

A co drobne różnice w kodach produktów w zależności od sklepu są celowe. Wtedy mówią, że jak znajdziesz taniej to Ci odbiją różnice i być może znajdziesz ten sam sprzęt u konkurencji taniej, ale różnic
@sic0r:

To już inna sprawa, trzeba zwyczajnie poczytać przed zakupem kilka poradników i recenzji, w stacjonarkach wręcz mają premie od wciskania staroci ludziom, więc nie ma co słuchać porad sprzedawców.

Zwykle nowości też szybko pojawiają się w takich marketach, ale często są w magazynach centralnych, więc i tak czekasz na towar.
@ktototakikasztaniaki: sam ostatnio kupowałem AGD do całego mieszkania i te promki - 5 produkt za złotówkę / za 1% ceny / za darmo, to był bullshit. Kupiłem wszystkie produkty oddzielnie, na oddzielnych promocjach w różnych dostawach i sklepach łącznie na całym AGD (około 10k) zaoszczędziłem 1500zł, względem tych super promocji.
Oczywiście, nie przyjeżdza wszystko razem i jak potrzebujesz wszystkiego na już, to może być bardziej opłacalne, ale ja rozłożyłem sobie to
1. Fabryki klepią produkty na jednej linii produkcyjnej, nie wiedzą na etapie produkcji, gdzie pojedzie dany egzemplarz (zazwyczaj znamy jest kraj docelowy ale nie sieć handlowa)
2. Duże sklepy jak Media markt media Expert RTV euro AGD NEONET odbierają sprzęty bezpośrednio od producentów, hurtownie nie są w tym procesie obecne
3. Hurtownie zaopatrują malutkie sklepiki w stylu „AGD u Jana” z Pcimia, ponieważ te małe sklepy nie składają dużych zamówień
4. Nie
@MyPhilosophy: IMO duży sklep online wchodzi w grę. Jak Ci się nie spieszy i chcesz się pobawić to poobserwuj ceny, promocje. Kupowałem lodówkę i w przeciągu miesiąca cena się wahała 2k +/- 350zł więc sporo. Z mojego doświadczenia EURO RTV AGD się sprawdza, nie było wtopy. Polecam sprzęty renomowanych marek - np. Bosh, Siemens. Z doświadczenia widzę, że jak oszczędzisz parę zł na sprzęcie to za jakiś czas go wymienisz. Ja