Wpis z mikrobloga

@Safajer: ja w 2006 pracowałam jako opiekunka dwójki dzieci za 3 zł/h. Szlam na 6 rano, bo ich starzy wychodzili wtedy do pracy, budziłam, ogarniałam, prowadziłam do przedszkola, sama szlam do szkoły (licbaza). Po lekcjach odbierałam z przedszkola i pilnowałam do 17-18. Byłam zadowolona, że mam swój hajs ;p w 2009 wyjechalam z pipidówy na studia do Gdańska, jako niania dostawałam 10 zł/h i moja mama była w szoku, ze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chigcht: moi rodzice to byli bogole wtedy, prawie klasa średnia ( ͡° ͜ʖ ͡°) w tamtych czasach studia to był prestiż i zarobki szły od 2k w górę, przy 700zł minimalnej to przepaść. Dziś przeciętna wypłata to od minimalnej do 3.5k
  • Odpowiedz
@kaaban: Wrocław


@kalu85: Wchodze w neta, pierwszy wynik dla Wrocławia za 2006 rok - 4000zl

Aktualnie jest to faktycznie 9k, czyli 2,25x więcej. Srednia krajowa wzrosla o 2,5
  • Odpowiedz
@chigcht: moi rodzice to byli bogole wtedy, prawie klasa średnia ( ͡° ͜ʖ ͡°) w tamtych czasach studia to był prestiż i zarobki szły od 2k w górę, przy 700zł minimalnej to przepaść. Dziś przeciętna wypłata to od minimalnej do 3.5k


@WUJICO: Dzięki za info
  • Odpowiedz
@kaaban: W 2017 kupiłam używane wykończone mieszkanie po 5,5k za metr, w dość dobrej lokalizacji Gdańska. W centrum Wrzeszcza były wtedy po 7k i stwierdziłam, ze to chora cena :pP na Szadółkach można było kupić ok 4k, czasem nawet mniej. Zreszta nawet limit dopłat MDM to bylo coś koło 4k w tamtych czasach. Więc chyba Ci się pomylił 2006 z 2016 ;p Gdańsk zawsze miał dość wysokie ceny mieszkań, zaraz
  • Odpowiedz
@kaaban: to chyba mieszkamy w dwóch różnych Gdańskach, one tylko OKRESOWO malały do nie z dupy wartości (chyba że mówisz o starych i #!$%@? kamienicach / blokach do których na wejście trzeba wywalić dwukrotność wartości na kapitalny remont - wtedy ich wartość "bazowa" faktycznie może wydawać się ciut niższa niż rynkowa)
  • Odpowiedz
@chigcht:
15 lat temu czereśnie na Rynku Bałuckim w Łodzi w sezonie kosztowały 10-12 zł/kg. Czyli niewiele mniej jak teraz.
Płaca minimalna wtedy to było 600 zł (większość ludzi w Łodzi tyle zarabiała). Jak w ogóle ktoś to wtedy kupował, nie wiem.
  • Odpowiedz
Płaca minimalna wtedy to było 600 zł (większość ludzi w Łodzi tyle zarabiała). Jak w ogóle ktoś to wtedy kupował, nie wiem.


@kinlej: Do tego gry PC czy zestaw lego 100-150zł. Natomiast jakaś klasa wyższa była- to samo jest dziś na Ukrainie, z podobną minimalną i podobnymi cenami (niektóre nawet wyższe niż w PL- transport z UE + cło).
  • Odpowiedz
W marcu byłem na Białorusi, to jak wymieniłem Polską wypłatę na białoruski ruble, to żyłem jak król, ceny masakrycznie tanie, 10robli za 0,7 wódki,
  • Odpowiedz