Wpis z mikrobloga

Jedno mocarstwo doszło do wniosku, że to dobry moment by postawić drugie mocarstwo pod ścianą


@Bartholomew: Tak Rosja doszła do takiego wniosku. Jak się okazało - błędnego.

Jak dalej będzie tkwić w błędzie - cóż, skończy się okres pokoju w Europie i wrócimy do wojen oraz zabijania.
Tak, zwłaszcza gdy sam ostrzegał, że zareaguje na to agresją...


@Bartholomew: czyli wprost potwierdził że sojusz obronny nie jest wyborem a koniecznością

Rosja traktuje to jako agresję


@Bartholomew: jedynym zagrożeniem NATO dla ruskich jest brak możliwości łatwego przejmowania pojedynczych państw. Tyle.
@Janusz4448: Ja się nie upieram przy żadnej z możliwości, gdybam na podstawie tego co widać. Większość się zacietrzewia bo jak można w ogóle myśleć, że Rosja zrobi cokolwiek innego niż natychmiastowe padnięcie na mordę.

Ja się tylko zastanawiam nad tym rozsądkiem NATO, skoro jak pisałem wyżej zasoby ludzkie NATO to głównie zasoby USA. Broń NATO to głównie broń USA, więc czy także polityka NATO to nie jest w dużej mierze polityka
@Bartholomew: Nam akurat to nie powinno za bardzo przeszkadzać bo polska nie ma nawet szans żeby aspirować na jakiegos partnera biznesowego czy rywala Stanów Zjednoczonych.Jesteśmy wasalem i mamy z tego różne profity,zawsze słabszy będzie zależny od silniejszego i ja akurat wole żeby nasz kraj był zależny od cywilizacji zachodniej bo przyjaźń ze wschodem już była :)