Wpis z mikrobloga

Czy ktoś się orientuje czy jest możliwość powrotu z routera connect box do horizona żeby służył jako router ? Mam co prawda prędkość 500mb/s, mógłbym mieć zmniejszoną do 300mb/s. Connect box nie działa u mnie prawidłowo, zrywa połączenia wifi albo w ogóle się nie łączy. Wymiana routera na nowy nic nie dała, natomiast przy horizonie takiego problemu nie miałem.
#upc #swiatlowod #internet #telewizja
  • 8
@czary86: To wygląda jakbyś miał problem z konfiguracją wifi. Na próbe możesz sobie pożyczyć zakupić jakiś tani router do 100zł i sprawdzić jak na nim podłączonym do conect boxa będzie śmigać.
Co do samego przejścia spowrotem na horizon to raczej ciężka sprawa.
@damian1123: czytałem na wielu forach, że z routerami compal są takie problemy, że zrywają połączenia, nawet jeśli są w trybie bridge i służą jako modem. Z horizonem internet działał mi stabilnie. Widzę 2 wyjścia: powrót do horizona bądź giga connect box, ale czy on nie będzie się tak samo zachowywał.
Giga conect box jest przy zmianie w matrycy od 1 GB więc zobacz czy taka prędkość w ogóle w twoim rejonie jest dostępna.
A powrót do Horizona to tak jak pisałem wcześniej, może nie być prosty.
Dlatego może najpierw warto zweryfikować coś prostrzego czyli dostawienie routera czy AP bez zmiany w bridge compala.
@damian1123: Widzę, że w ofercie giga jest już przy prędkości 750mb/s. Przejrzałem fora typu elektroda itp i dużo ludzi miało podobne przypadłości. Ponoć problem są jakieś wadliwe softy compali. Niektórzy próbowali dostawiać własne routery i też nie pomagało. Ciekawi mnie czy ten giga box ma takie same właściwości software jak compal bo może się okazać, że ta zmiana nic nie da.
@damian1123: Problem pojawił się nagle, przez ostatni rok kiedy mam compala czegoś takiego nie miałem. Został mi jeszcze rok umowy. Napisałem reklamacje z propozycją powrotu do horizona ze zmniejszeniem prędkości przy obecnej cenie.