Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu wrocilem z polski. Wynajjalem na tydzien samochod w wypozyczalni. Mialem fuksa i trafila mi sie nowka beta X1 z M pakietem 2.0i Xdrive. Miala niecale 2k na liczniku jak ja odbieralem z wypozyczalni. Podjarany jak dziecko bo moglem sie w teorii przewiezc wozem lepszym niz mam na codzien i troche potestowac na autostradach w polsce. Niedlugo bede zmienial swoj woz na jakis nowszy i wlasnie myslalem nad jakims suvem a tu prosze trafila sie BMW. Zrobilem nial okolo 2.7k w ciagu tygodnia w sloncu i deszczu i teraz kiedy wrocilem na wyspy wsiadlem do mojej 5 letniej kia ceed gt zobaczylem jakim skarbem jezdze:)
Plusy bety - wyglad. Ludzie gapili sie bardzo czesto czy to na autostradach czy w miescie bo faktycznie pakiem M robil swoje.
Spalanie: niby jest tam silnik 2.0 ale przy programie Eco Dynamics idzie uzyskac w miare przyzwoite spalanie ale kosztem oczywiscie reakcji na pedal gazu przy automacie opoznienie jest dramatyczne po nacisnieciu na pedal gazu. Tryb sport lepiej ale nadal automat potrzbeuje chwili.
Wnetrze: plastik fantastik rzeklbym. Siedzenia fajne pol skurzane ale reszta plastik tylze ze widac ze dobrej jakosci i elegancko spasowany jednak spodziewalbym sie czegos wiecej jak na BMW.
Klimatyzacja: tragedia, malo wydajna jak na samochod klasy suv, bardzo male wywietrzniki i naprawde trzeba sporo czekac na wysokich obrotach zeby schodzilo wnetrze do jakiegos rozsadnego poziomu. W porowaniu zmoja KIA to porazka na maksa.
Xdrive: nie mialem szczerze mowiac okazi go zbytnio wykorzystac fakt na mokrym sie odpycha lepiej niz moja kia z napedem na przod ale tylko tyle... Jazda po gorach tez nie bylo jakos specjalnie przyjemna bylo slychac ze samochod sie meczy.
Zdziwil mnie brak skladanych lusterek, podgrzewanej kierownicy niby klasa premium a nie ma... w kia w mojej wersji jako standard.
Podsumowanie. Woz prawie dwa i pol raza drozszy(ta wersja ktora ja dostalem wg cennika) niz moja kijana jak byla nowa a przyspieszenie slabe w porowanniu do mojej. WSiadlem i #!$%@?. Po prostu chce jechac, lepiej trzyma w zakretach i wydaje sie stabilniejsza o klimie nie wspomne bo chlodzi bajka. Na kijanie nikt nie patrzy a na BMW owszem -na parkingu tez przyciagala inne bmy jak magnes. Tyle moich spostrzerzen:)
#bmw #kia #samochody #xdrive #motoryzacja
  • 25
niby jest tam silnik 2.0 ale przy programie Eco Dynamics


@setka007: ROTFL. Dla tego samochodu to odpowiednik silnika z kosiarki do trawy. Uznawana w Polsce za "dużą" pojemność 2 litrów to jest "minimum" w przypadku wielu aut.
Prawdziwe silniki zaczynają się na 3 litrach i konfiguracji V. Jeśli Cię spalanie rzędu 10-16 litrów w mieście to dla ciebie za dużo... Po prostu przesiądź się do auta dla którego motor 1.6 będzie
@setka007: znajdziesz ile ten X1 ma do setki? bo ja robie 8.1-8.2 bieda ekonomicznym ceedem hb z 1.5 dct 160hp a później i tak mi wychodzi 5,5l spalanie na trasie
Faktycznie troche brakuje do "kopa" ale mialo byc tanio, nie wyobrazam sobie dać 200k i mieć to samo albo wolniej i większe spalanie a kabina taka sama xD
@setka007: na papierze źle nie jest ale to pewnie gówno znaczy bo do 60kph dzieki 4x4 ogarnia i nadrabia czas a potem już opory powietrza robią swoje.
Trzeba by było dorwać czasy 100-150 lub 100-200 ale to nawet nie ma sensu bo z góry wiem ze pro/ceed gt z "kosiarką 1.6" będzie do 50% szybszy
@dzem_z_rzodkiewki: w trybie sport nie jest zle jesli chodzi o przyspieszenie, tak jak pisalem na mokrym super nic nie boksuja kola jak w mojej przednionapedowce ale spalanie za to jest juz dosc duze i naprawie zlopie jak ja piwsko w uplany dzien. jednak mimo wszystko po przesiadce do mojej kijany czuje ze na suchym kija ciagnie znacznie lepiej niz ta beta. Roznica jest od razu wyczuwalna po samym nacisnieciu pedalu gazu.
@setka007: po prostu nie jesteś targetem tego auta, to jest dla starszego niemca który juz nie chce jezdzic dużą krową i nie będzie ciskał ale musi mieć bmw :) ewentualnie auto dla jego córki

Zresztą 190 hp z 2.0 z turbiną to jest jakiś żart, wolnossące miały więcej. Niby ma być ekonomiczny przyduszony silnik ale ani nie jest ekonomiczny ani szybki
@setka007:

Wsiadłeś do plastikowego suva i dziwisz się, że jest gówniany.
Jeszcze floty często kupują zubożone wersje jeśli chodzi o materiały - jak miałem ostatnio Volvo to brzydziłem się dotykać tego plastiku, a jakość spasowania była taka, że dało się włożyć mały palec w szczeliny, których wcale nie powinno być, jak np. Obok słupka b.