Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 28
464 843 + 100 = 464 943

30 #100km w tym roku.
Klasyczny grzebyk na #roztocze . Dobrze, że wyjechałem sobie rano bo i tak na starcie było 23*C. Początkowo wiało trochę w ryło więc myślałem, że nic z tego nie będzie ale na szczęście na powrocie również #wmordewind więc było ciekawie.

Picrel brudny napęd po 995km od czyszczenia na błysk. Przed pucowaniem skończyłem butelkę squirta więc ostatni interwał na Shimano PTFE. No i jest w pytę cicho. Squirt był sporo głośniejszy. Jednak PTFE dużo łatwiej zbiera piach (taki mam niestety klimat w pobliżu) z drogi i łańcuch potrafi dzięki temu zatrzeszczeć (do squirta poza jakimś drobnym kurzem nic nie przywiera/nie lepi się).

#rowerowyrownik #szosa

Skrypt | Statystyki
Pobierz
źródło: comment_1656240650W3vod768J9apHf5bQUt4Ta.jpg
  • 10
@piteerowsky: Wiedziałem, zapytałem specjalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ziom ale tu nic nie pływa ani nie kapie. Przypomnę tylko, że w ciągu dnia mamy obecnie ponad 30*C, a zeszłej nocy nie spadło poniżej 20*C. Z zewnątrz był suchy przed jazdą, a brudny jest tylko w środku i tam gdzie miał kontakt z zębami kasety. Przecież nawet widać, że olej jest po prostu wyciśnięty ze środka ogniw.
Przypomnę,
@piteerowsky: film olejowy na wszelkich powierzchniach jest zdolny do łapania kurzu z powietrza więc nasmarowany olejem łańcuch = brud i raczej nie da się tego ominąć, chyba że kosztem zużycia napędu jeżdżąc na sucho xD
Mnie nie dziwi, że łapie brud. Po prostu porównałem smarowidło na bazie oleju do tego opartego na woskach. I określiłem co się z każdym z osobna wiąże. Bo nie raz i nie dwa na wykopie już
@pawlos10rs: mozna utrzymac naped w jako takiej czystosci tylko nie stosujac tego gowna ptfe, tylko przykladowo squirta. tu wlasnie wychodzi jakosc smaru shimano, kilka mocniejszych depniec i wyplywa z ogniw, plus twoj blad z nie dokladnym wytarciem. finalnie z lancucha powinny sie wydobywac jakies dzwieki, jak jest bardzo cicho to tez nie dobrze. a swoja droga to bardziej zajedziesz naped jezdzac z syfem niz na sucho
@pawlos10rs: Dzięki, właśnie zastanawiałem się czy nie rzucić wosków (teraz jeżdżę na bike 7 pro wax) i nie przesiąść się na PTFE, ze wsględu właśnie na dźwięk i dłuższy czas działania. Jak zobaczyłem twoje zdjęcie, od razu stwierdziłem, że zostaję na woskach, mimo ich upierdliwości ( ͡ ͜ʖ ͡)