Wpis z mikrobloga

Od około miesiąca mam zajebisty bol w nadgarstku w momencie jak chce robić pompki. No nie idzie utrzymać ciężaru ciała na tej jednej ręce. Myślałem że to jakieś nadwyrezenie ale No mija miesiąc i dalej boli tak samo. Jak robię pompki na piesciach to nie ma problemu ale tylko położę rękę klasycznie na płasko że zgiętym nadgarstkiem i bol nie do wytrzymania... co z tym robić? Iść do fizjo czy do ortopedy, może miał ktoś kiedyś coś podobnego?

#fizjoterapia #fizjo #kontuzja #mirkokoksy
  • 7
@viejra: miałem kiedyś zapalenie ścięgien w nadgarstku, które dawało podobne objawy, mogłem np. podbierać się na pięści albo łapać coś chwytem młotkowym i np. wyciskać na płaskiej (bez jakiegokolwiek odginania nadgarstka) ale jak tylko próbowałem zgiąć nadgarstek płasko np do klasycznych pompek lub do uginania przedramion gdzie ciężar próbował mi właśnie odginać nadgarstek do tyłu to pojawiał się ból

po potwierdzeniu USG półtora- dwa tygodnie przerwy od jakichkolwiek ćwiczeń + przeciwzapalne
@viejra: O tak to zostało opisane:

"Po stronie grzbietowej w zakresie pochewek ścięgnistych prostowników palców duży wysięk, podobny wysięk w miejscu
przyczepu ścięgna m. zginacza łokciowego nadgarstka. Ścięgna kciuka także z widocznym wysiękiem."
@viejra: jeśli ból jest przy pozycji dłoni odgiętej do podparcia (jak do pompki) to może być zespół cieśni nadgarstka - stretching przedramion, możesz odwiedzić fizjo żeby pokazał Ci jak to rozpracowywać.
@viejra: iść, żeby chociaż USG zrobił i zobaczył co tam jest

ja miałem dość duży wysięk i stan zapalny i w moim przypadku nie widział bym tego samą maścią, szczególnie, że nawet na doustnych przeciwzapalnych powoli się to leczyło