Wpis z mikrobloga

Czołem! Planuje wkrótce wynająć najemcom mieszkanie w Warszawie. Zastanawiam się czy jednak nie lepiej byłoby zamiast podpisywać umowy np. na rok z lokatorami skorzystać z firmy która zarządza najmem krótkoterminowym (booking, airbnb)

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Rozmawiałem z jedna z takich firm - pobierają 20% od ceny dobowej najmu. Myślicie, że to gra warta świeczki?

#nieruchomosci #wynajem
  • 23
@zgredas: zalezy od lokalizacji i procentu ile to mieszkanie by było zajete w skali miesiaca, bo wiadomo ze nie uda sie zapełnic kazdego dnia. policz sobie srednio ze masz 20/30 dni zarezerwowane * cena za dobre - oplaty/prowizje plus wieksze ryzyko zniszczenia etc. problemy z sasiadami etc i moze sie okazac ze sie srednio oplaca, no chyba ze masz turbo lokalizacje to sie obroni
@sdasdasd: ale tym sie bedzie wlasnie zajmowac ta firma, sprzatanie, pranie, wymiana recznikow. W zamian za 20% hajsu z najmu. Mysle ze mozna wyciagnac miesiecznie wiecej niz z tradycyjnego najmu, ale nie mam wsrod znajomych nikogo kto w ten sposob wynajmuje
jeżeli trafisz na posożyta ktory chce mieszkac za darmo to oni pamietaj maja w dupie twoja umowe, oni weszli do mieszkania, wloza klucz w zamek i #!$%@? zrobisz bezwzgledu czy to air czy zwykla umowa najmu czy najem okazjonalny.


@sdasdasd: Bzdura.
@zgredas: Nie słuchaj tamtych dwóch nastolatków, takich bajek jak magiczna zmiana airbnb-owca w lokatora się jak na razie w Polsce nie zdarzyła.

Głównym ryzykiem przy krótkoterminówce jest ryzyko braku obłożenia + większe wydatki na urządzenie lokalu, żeby ktoś tam przyszedł w ogóle.

Przy długoterminówce to zaś najlepszym zabezpieceniem przed niepłacącycm jest 1/ sprawdzenie, kto zacz - korpoludek/urzędnik/student PW, UW, AON-u itd. są grupami małego ryzyka, pan niedomyty przegryw rodem z tagu,
Kazdego mozesz tylko silowo wyrzucic od razu


@sdasdasd: Chyba, że nie wyjdzie. Poguglaj "WSL eksmisje" i się zastanó czy aby na pewno "siłowe" usuwanie to nie jest scam dla iditów.

w kazdym z tych przypadkow legalnie tylko przez sąd, co zajmie kilka lat.


@sdasdasd: Znajdź mi taką sytuacją przy krótkoterminówce przez booking. I poczytaj może jak faktycznie wygląda eksmitowanie, jeżeli realizuje się je legalną droga zamiast marnować kasę na "usuwaczy".
to ze miales szczescie nie znaczy ze kazdy ma, ktos ci placi blikiem za air, wchodzi do srodka i nie wychodzi po paru dniach.


@sdasdasd: I nadal nie jest lokatorem.

Ale powtórze: czy znasz CHOĆ JEDEN taki przypadek?

Widzisz tylko swoja ograniczona perspektywe, a sam osobiscie co chwile uzeram sie z lokatorami MIMO duzej kaucji, juz nie wspominajac o #!$%@? rzeczach jak wszystkie drzwi. A zmieniam najemccow co kilka lat.


@