Wpis z mikrobloga

Czołem! Planuje wkrótce wynająć najemcom mieszkanie w Warszawie. Zastanawiam się czy jednak nie lepiej byłoby zamiast podpisywać umowy np. na rok z lokatorami skorzystać z firmy która zarządza najmem krótkoterminowym (booking, airbnb)

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Rozmawiałem z jedna z takich firm - pobierają 20% od ceny dobowej najmu. Myślicie, że to gra warta świeczki?

#nieruchomosci #wynajem
  • 23
@sdasdasd: I uprzedzając: nie mam lokatorów ani własnościowego mieszkania, za to dyplom pana magistra prawa, kilka lat doświadczenia a także rozmawiam z "landlordami" oraz obserwuję rynek. 50% problemów to właśnie niezrobienie wywiadu kto nam przychodzi do chaty/zrobienie, ale #!$%@? be "hehe, dobry chłopak, co prawda bez szkoły i mówi że jako magazynier wyciąga 4 na rękę, ale hehe, dobry chłopak", drugie 50% to wygenerowanie problemu na życzenie landlorda ("halinka, co ja
pierwszy lepszy po wpisaniu w gogle,


@sdasdasd: Może sprecyzuję: w Polsce. Prawo lokatorskie jest różne w różnych krajach...

ci ludzie nawet nie wiedza ze ich nie wolno wyrzucic, nikt jeszcze nie dzwonil u mnie na policje, poza tym wynajmujący moze sie sam tam wprowadzic legalnie i lokatorzy uciekna sami


@sdasdasd: Czyli system będzie działał do pierwszego zorientowanego lub pierwszego prawdziwego patusa.

https://www.youtube.com/watch?v=GUHs4GXOIOw przykładowy finał z kimś zorientowanym, czas i hajs