Wpis z mikrobloga

Jeszcze raz ankietka, bo pierwsza próba zakończyła się fiaskiem - wyniki tutaj: https://postimg.cc/18sNWHPB

Nie uwierzę w to, że na wykopie większość ludzi kupiła sobie powojenną kamienice 200m2 w centrum i dlatego zaznaczyła powyżej 100m2 xD

Dlatego teraz pytam inaczej: w mieszkaniu o jakiej powierzchni aktualnie żyjesz?

Proszę o szczere odpowiedzi, a nie o bajki, bo ta ankieta nie ma na celu badania marzeń ;) Każdy by chciał zarabiać miliard miesięcznie, jednak realia są od takich zarobków bardzo dalekie.

Nie ma opcji "powyżej 100m2", bo w aktualnych standardach takie mieszkania stanowią mniejszość i nie są chętnie budowane.

Aktualne standardy są takie, że mieszkanie powyżej 50m2 uchodzi za "duże", a powyżej 70m2 za "bardzo duże".

Chodzi mi tu o mieszkanie w bloku w miarę blisko centrum miasta, a nie o dom, nie o szeregówkę, nie o segment, ani nie o bliźniaka. Dziękuję ;)

#nieruchomosci #mieszkanie

W mieszkaniu o jakiej powierzchni aktualnie żyjesz?

  • 21-29 m2 5.9% (15)
  • 30-38 m2 14.1% (36)
  • 39-47 m2 14.5% (37)
  • 48-55 m2 21.2% (54)
  • 56-65 m2 17.6% (45)
  • 66-75 m2 10.2% (26)
  • 76-86 m2 7.5% (19)
  • 87-99 m2 9.0% (23)

Oddanych głosów: 255

  • 14
@haha123:

Nie są chetnie kupowane duze mieszkania bo się na nich gówno zarabia, a jeszcze zazwyczaj na pokoje trzeba wynajmować, nie dość że rentowność niska to jeszcze najemców trzy razy tyle i w zwiazku z tym trzy razy tyle problemów.
@frytaa: ogólnie to mi chodzi o mieszkania, nie o pokoje. Mieszkań poniżej 20m2 też nie dawałem takiej opcji, bo umówmy się, to raczej jest wegetacja, a nie życie. W delegacji jako sypialnia po robocie jeszcze ujdzie, ale to by było na tyle.

Ogólnie ja to widzę tak i dlatego dałem też takie przedziały (uwzględniłem też oferty sprzedaży mieszkań od deweloperów / rynku wtórnego i rozkład statystyczny - po prostu takie przedziały
Ja zyje u rodzicow. Mam 160m2 na wylacznosc. ( ͡º ͜ʖ͡º) ale moj ojciec to byl siara siarzewski lat 90'. Wiec wypieprzyl chalupe na ponad 300m2. No i pieniążki leżą na lokatach i dają zysk. Prawie 2500pln msc na ten moment. Co mi wiecej trzeba? ( ͡º ͜ʖ͡º) nie kupuje nic swojego bo to musi jebnac. A ja mam czas by poczekac
@OlekAleksander: zobacz sam na wyniki - teraz jest dużo lepiej i rozkład pokrywa się z tym co oferuje rynek.

Sprawdź sam z resztą ;)
Wbij np. na otodom i sprawdź ile jest ofert mieszkań poniżej 20m2 i ile jest ofert powyżej 100m2 (gdzie trzeba jeszcze odjąć domy /szeregówki /bliźniaki /segmenty bo to już jest dom, a nie mieszkanie).

A teraz sprawdź ile jest ofert dla przedziału np. 40-55 m2 ;)
Aktualne standardy są takie, że mieszkanie powyżej 50m2 uchodzi za "duże", a powyżej 70m2 za "bardzo duże".


@haha123: I to jest największa patologia współczesnego budownictwa. Nie wyobrażam sobie mieszkać z dzieckiem w mieszkaniu mniejszym niż 70-80 m2, a z dwójką to już w ogóle.