Wpis z mikrobloga

Właśnie widziałem na głównej wpis (swoją drogą fejk) o wazektomii w wieku 20 lat i naszła mnie chwilą refleksji, żeby się zatrzymać i pomyśleć. Sam mam niewiele więcej lat.

Z każdym kolejnym rokiem odnoszę wrażenie, że dzieci są takim celem w życiu. Gdzie masz dla kogo żyć, starać się i pomagać, a one mają na kim polegać. Taka luźna myśl mi przyszła, chciałbym mieć z 50 lat i widzieć jak moje dzieci idą na studia i czują się spełnione, pierwsze miłości, kłótnie z rodzicami, postawiony dom, samodzielność, itp. myślę, że to ma swoje zalety.
Zacząłem inaczej na to spoglądać odkąd mój ojciec popadł w alkoholizm i w sumie trochę już za późno i czasami udaję, ale staram się, żeby czuł, że to nie jego wina i miał chociaż trochę tego poczucia spełnienia. Że dobrze wychował dziecko. I że jestem wdzięczny, że jestem w tym miejscu. Nie ukrywam, że zrobił mi rysę na psychice, ale uważam, że trzeba z niej czerpać siłę i wyciągać wnioski.
Trochę zabawnie, że akurat dzisiaj jest dzień ojca, a ja mu tego nie powiem. Ale zrobił obiad, a ja od jakiegoś czasu rzadko pojawiam się w domu (studia), więc go zjem, a jak mi nie będzie smakował, to powiem, że był dobry. Niech się ucieszy.
Lol, aż się rozpłakałem xd

Miłego dnia

#alkoholizm #psychologia #niebieskiepaski #rozowepaski #dzieci #antynatalizm #childfree #zwiazki
Pobierz
źródło: comment_165598919008pgNMGtVr0xSeUZbMLQg5.jpg
  • 30
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: Po prostu zrób dziecko jak uzbierasz całość na dom, po mieszkaniu dla dzieci, studia, samochody - wtedy sobie powiesz że nie sprowadziłeś nieszczęśnika na świat. Wychowanie jednego do 18rż to pół miliona, jak myślisz poważnie o potomkach to pewnie taki hajs w poszewce jest prawda?

Czy wystarczy miłość i uczciwość a gnój nazbiera złomu i wynajdzie lek na raka za swoje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_1655992687652UoullkczFwHsjjEckCZ.jpg
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: życie jest cierpieniem, nie warto tu sprowadzać nowych nieszczęśników, żeby się o tym przekonali


Małe dzieci, śmieją się i rysują kolorowe obrazki bo jeszcze nic o tym nie wiedzą

@heniek_8: Dawniej wiedziały bo w kopalniach sobie mogły szylinga tygodniowo zarobić na kredke i papier ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oszukujemy dzieci tak jak sąsiadów hipoteką i leasingiem
Z każdym kolejnym rokiem odnoszę wrażenie, że dzieci są takim celem w życiu. Gdzie masz dla kogo żyć, starać się i pomagać, a one mają na kim polegać.


@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: Brzmi to samolubnie. Nie masz celu w życiu, nie możesz się odnaleźć w otaczającej rzeczywistości? Zrób sobie dziecko i będziesz spełniony. Nie ważne że skazujesz kolejną istotę na ten sam los. Sam wspominasz o alkoholizmie ojca, co z miejsca dyskredytuje teorię, że
@heniek_8: Dokładnie! I właśnie dlatego nie warto posiadać samochodu. Lepiej dla zdrowia jest chodzić piechotą, jezdnie są pełne niebezpiecznych wariatów, samochód trzeba remontować, tankować i jest mało miejsc parkingowych. Znajomy miał wypadek. Kto normalny by chciał samochód?

życie jest cierpieniem


Nie jest. Jest życiem. Problem mają jedynie ci, którzy z jakiegoś powodu mają błędne wyobrażenie na temat szczęścia.
widzieć jak moje dzieci idą na studia i czują się spełnione, pierwsze miłości, kłótnie z rodzicami, postawiony dom, samodzielność, itp.


@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: albo np dziecko z jakąś chorobą psychiczną/ciężką fobią/depresją/zaburzeniami osobowości tudzież niepełnosprawnością fizyczną, którym będziesz musiał się opiekować do końca życia i patrzeć jak cierpi

ale takich scenariuszy już nie warto brać pod uwagę, ty sobie wymyśliłeś super żyćko i tak właśnie będzie
dzidzi zdrowe, szczęśliwe, usłużne, kochające - 1:1 jak
Moje życie jest zajebiste i wyciągam z niego ile się da


@Ogau: i musisz o tym nas poinformować na wykopie ;)

Ciekawe jakie są statystyki - posiadacze samochodów, którzy zrezygnowali z jazdy vs posiadacze

dzieci, którzy je oddali do domów dziecka?


@Bartholomew: albo takich co niby mają prawo jazdy, ale sąsiad jeździ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogau: jak to mówią - jeden niezadowolony przekaże złą opinię dziesięciu innym, podczas gdy zadowolony z życia - on nawet nie będzie tracił czasu na wykop :)

ale fajnie, fajnie, oby tak dalej! życzę licznego potomstwa
@HAL__9000: wiedziałem, że wykopki się zesrają xD

Tak, wiem. Mogę mieć alzheimera, raka czy innego kraba. Nie dziwię się, że jesteście wiecznie smutnymi kmiotami xD