Wpis z mikrobloga

Siema #motoryzacja #volkswagen #mechanikasamochodowa
Może ktoś z was posiada silnik 1.6 sr.
Jeśli tak to mam pytanie. Jak że spalaniem u was?
Czytam często w internecie i ludzie piszą że im pali po 7 litrów a w trasie potrafi zejść poniżej 6.
Tylko ja jestem jakiś ulomny i mi pali dyszkę w mieście?
Może mam coś zepsute i warto sprawdzić dana czesc?
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@depralin: Albo to co kolega wyżej, albo bajkopisarze
Jak miałem omegę 2.2 to co drugi się przechwalał że w mieście po 10-12 gazu, i ja, i kolega jeżdżąc ostrożnie poniżej 13 nie zeszliśmy, mimo że mechanicznie wszystko było cacy
@depralin: mi pali 7.2 średnio, a w trasie przez wioski średnio 5.5 L. Auto dosyć duże i ciężkie (Sharan), ale 100% sprawne, przywracałem w nim specjalnie EGR, aby dojść do tego wyniku. Mam program zmodzony na 210KM, a auto w ogole nie kopci. Polecam dbac o stan techniczny auta.

@depralin: co to znaczy spalanie w mieście?

Sebek w Golfie przejedzie 5 km drogą bez ruchu, bez sygnalizacji, jadąc na 5 biegu 60 km/h i powie, że ma spalanie 6l. XD
Ty jeździsz po dużym mieście, gdzie czesto jedziesz 70-80, zmieniasz pasy, światła co 500 metrów, więc jak masz pecha, to przez te 5 km zaliczysz kilka starów od 0, kilka większych przyśpieszeń oraz hamowań i się zastanawiasz czemu masz spalanie
@depralin: mam ten silnik i on mniej wiecej tyle pali (wiadomo od stylu jazdy). W trasie najmniej mialem na benzynie 7.3 l a najwiecej 8.5l, w miescie ok te 9-10 litrow jest normalne. Mi gazu w miescie spala ok 12-13 litrow, ale teraz malo jezdze i krotkie odcinki.
Mam to w octavii 1 jako daily. Jezdze tylko w kolo komina nim . Gazu lekko 11,5-12 bierze w samym miescie. To benzyny na pewno z 10 spali. To stara konstrukcja dośc paliwozerna . Na trasie schodzilem do 7,8-8,5l lpg.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@depralin: kiedyś na odcinku 6km do pracy miałem 4 światła. Teraz ma 9! Więc można się domyślić różnicy spalania na mieście kiedyś a dzisiaj. Dlatego podawanie spalania "na miescie" zawsze będą z dupy. Każdy ma inne miasto i inny styl jazdy po mieście. 10l na mieście to nic dziwnego
@depralin: mamy ten silnik w New Beetle i jak najbardziej może spalić 10l, nie wiem czy kiedykolwiek zszedł poniżej 8l. Te silniki to są straszne smoki, jedynie gaz tu coś może uratować.