Wpis z mikrobloga

Mirki bo kumplowi mBank zablokował środki na koncie na wniosek komornika. Tylko zablokował mu środki robiąc debet. W tym momencie na koncie ma -5200zł i nie może nawet spłacić raty kredytu w banku bo każdą kwotę jaką wpłaci w całości zostanie zabrana na poczet zadłużenia. Od kiedy można zrobić debet na koncie w ten sposób?
#konto #banki #prawo #dlugi Wołam @ZespolmBanku
rybeczka - Mirki bo kumplowi mBank zablokował środki na koncie na wniosek komornika. ...

źródło: comment_16559234732ECNZjPAldqA5uMf5VIcdj.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
nie bral a jakos jest prawomocny wyrok czy nakaz xd


@Adams_GA: kiedys z lexa drukowałem facetowi wykaz spółek, w których występuje. Chyba myślał, że w jednej, a okazało się, że jakoś w pięcu i nie wiedział o ich istnieniu XD
  • Odpowiedz
  • 0
@rybeczka:

to jest saldo główne więc jak ma zapłacić ratę kredytu co miesiąc?

No cóż. Komornik na tym polega, ze głównie utrudnia życie. Odnośnie kwoty wolnej to widziałem że już się wypowiadano wyżej.

nie może zająć środków, których nie masz

Jak wspomialem to tylko sposób wyświetlenia zajęcia przez mbank. Nie zajęto tych środków, bo masz rację że ich nie ma.
  • Odpowiedz
@eaxene: Ile może zająć komornik z konta bankowego? Zgodnie z obowiązującymi przepisami komornik musi pozostawić od 2022 roku na rachunku bankowym kwotę równą 75 proc. minimalnego wynagrodzenia. Została ona podniesiona z 1950 zł w 2020 roku do kwoty 2 257,50 zł obecnie.
  • Odpowiedz