Wpis z mikrobloga

Mirki bo kumplowi mBank zablokował środki na koncie na wniosek komornika. Tylko zablokował mu środki robiąc debet. W tym momencie na koncie ma -5200zł i nie może nawet spłacić raty kredytu w banku bo każdą kwotę jaką wpłaci w całości zostanie zabrana na poczet zadłużenia. Od kiedy można zrobić debet na koncie w ten sposób?
#konto #banki #prawo #dlugi Wołam @ZespolmBanku
rybeczka - Mirki bo kumplowi mBank zablokował środki na koncie na wniosek komornika. ...

źródło: comment_16559234732ECNZjPAldqA5uMf5VIcdj.jpg

Pobierz
  • 52
@T0pi5: ale on nie ma długu bankowego zrozum miał 0 zł co jakiś czas wpłacał kasę na rachunek za telefon i za ratę teraz ma -6000 i nie może nic wpłacić bo od razu będzie to na poczet roszczeń
@T0pi5: Ile może zająć komornik z konta bankowego? Zgodnie z obowiązującymi przepisami komornik musi pozostawić od 2022 roku na rachunku bankowym kwotę równą 75 proc. minimalnego wynagrodzenia. Została ona podniesiona z 1950 zł w 2020 roku do kwoty 2 257,50 zł obecnie.

tyle powinien mieć na koncie jeśli miałby pieniądze
@rybeczka:

to jest saldo główne więc jak ma zapłacić ratę kredytu co miesiąc?


i za ratę teraz ma -6000 i nie może nic wpłacić bo od razu będzie to na poczet roszczeń

Odpowiedziałeś sobie sam.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami komornik musi pozostawić od 2022 roku na rachunku bankowym kwotę równą 75 proc. minimalnego wynagrodzenia. Została ona podniesiona z 1950 zł w 2020 roku do kwoty 2 257,50 zł obecnie. yle
Czyli kumpel miał na koncie 0 zł przed komornikiem (tak rozumiem z wcześniejszych wpisów).
Wpadł komornik i założył blokadę na około 6000 - nie miał nic na koncie więc nie została ta kwota wolna od zajęcia.(blokada dotyczy całego zobowiązania). Jakby miał 2 konta w mbank to na każdym miałby blokadę na te 6000 (i w sumie miałby -12000 zł) oni tak głupio to wyświetlają.
Bank na pewno ma prowizję od obsługi zajęć
@rybeczka: Miałem w tym roku podobnie, z tym że kwota mniejsza, bo kilkaset złotych. Zadłużenie powstało z kilkudziesięciu złotych niedopłaty za brak biletu (circa ~ 10 lat temu), o której nikt mnie nie poinformował, o całej sprawie dowiedziałem się dopiero od banku. Jako, że mam wiele kont bankowych w różnych bankach, to dało mi to trochę w kość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w ten sposób też dowiedziałem