Wpis z mikrobloga

Kupiłem dwa tańsze (14 PLN / szt.) wiertła do metalu, żeby zakotwić garaż blaszany - uznałem, że wyjdzie bardziej ekonomicznie niż jedno za 80 PLN+, bo przecież głupie 4 otwory chyba takim wiertłem zrobię, a nawet jak jedno z nich zajadę, to będę miał jeszcze drugie na zapas, więc luz, a po co przepłacać za coś, czego pewnie nigdy już nie użyję?

I wiecie co?

Nie zrobiłem tych 4 otworów jednym wiertłem. Ba, nawet 2 nie zrobiłem!
Jedno wiertło - jeden otwór. Trzeci udało mi się w bólach zrobić trochę jednym, trochę drugim.

Teraz mam garaż zakotwiony w 3 miejscach i muszę kupić jeszcze jedno wiertło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pewnie częściowo moja wina, bo momentami jechałem trochę za szybko, właściwej techniki też pewnie zabrakło, ale kurła, to przecież tylko 4 głupie dziury ¯\_(ツ)_/¯

Trochę #oswiadczeniezdupy , trochę #zalesie , ale ponad wszystko #remontujzwykopem / #budujzwykopem - ostrzeżenie dla tych, którzy nie wiercili nigdy w grubszej stali i myślą, że to takie pyk-pyk i fajrant ;-) Może komuś taka wiedza się przyda i dzięki temu podejdzie do tej roboty nieco bardziej poważnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 27
@ATAT-2: Generalnie jestem gorliwym wyznawcą tej zasady, ale kiedy kupuję coś dosłownie "na raz" (naprawdę zdziwię się, jeśli w ciągu najbliższych 10-15 lat będę wiercił 12 mm otwory w stali nierdzewnej), to szukam rozwiązania pośredniego. Tym razem przekalkulowałem i "nie pykło" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KollA: Podejrzewam, że z zawiezieniem tego do kogoś, kto się tym zajmuje, taniej mi wyjdzie kolejna sztuka za 14 PLN z Allegro. No chyba, że można to jakoś zrobić na kątówce z tarczą do metalu, ale pewnie jeszcze trzeba umieć, a nie tylko chcieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kacka1: Potrzebuję zrobić dokładnie jeden otwór (lekko już nawet nawiercony), a wiertła już na 95% nigdy więcej nie użyję, więc mimo wszystko kupię jeszcze jedno tanie. Jakbym miał się cofnąć w czasie i wiedział, że 2 to za mało, to bym na bank brał porządne za 80 PLN. Ale teraz kasa i tak już jest wydana, więc nie porównujemy (3 x 14 PLN) vs. 80 PLN, tylko dalej 14 PLN vs.
@Gruby_Wujo: W przypadku pierwszego przegrzanie jest bardzo możliwe, bo się pospieszyłem - nie przeczę. Przy drugim jechałem już dużo wolniej, więc nie jestem w 100% przekonany, że to tylko moja wina.

Aczkolwiek Ty piszesz o "bez dociskania", a mi wszyscy mówili, żeby właśnie dociskać, żeby się nie ślizgało, więc teraz to już uja wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)