Wpis z mikrobloga

@Sl_w_k_1: ludzie nie lubią jak cena skacze, i mało kto zwraca uwagę na masę produktu. Dlatego producenci robią takie wałki, a my się cieszymy, że niby inflacja a cena się nie rusza.
  • Odpowiedz
@Dolan: ale wiesz, że ziarno ma określoną wilgotność podczas mielenia i nasypywanie do opakowań, a co się później dzieje z mąką, to już producenta nie interesuje. Dolej se wody jak Ci mało ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: niby tak. A np. już wszyscy zdążyli zapomnieć że standardowa kostka masła to było 250 g


@goferek: Taka była standardowa kostka MARGARYNY.

A masło 250g dalej istnieje więc nie wymyślaj
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Ludzie kupując nie patrzą często na datę ważności, a co dopiero na wagę czy ile kosztuje w przeliczeniu na kilogram. Sprawdzona taktyka i widać opłacalna nawet jeśli przy niektórych produktach trzeba zmienić opakowanie, a nie po prostu umieścić mniej produktu w starym.
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: ludzie nie lubią jak cena skacze, i mało kto zwraca uwagę na masę produktu. Dlatego producenci robią takie wałki, a my się cieszymy, że niby inflacja a cena się nie rusza.


@drrrd: Inflacje mierzy się w cenach za określoną gramaturę
  • Odpowiedz
Czy w Polsce coś się ostatnio zmieniło?

Myślałem że mąkę sprzątają w JEDNO kg opakowaniach.


@Sl_w_k_1: polacy sie bogacą i ich stać na pełno mało wagowych produktów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Myślałem że mąkę sprzątają w JEDNO kg opakowaniach.


Myślałem, że mąkę sprzedają w JEDNOkilogramowych opakowaniach.

@Sl_w_k_1: jednokilogramowy, dwukilogramowy... Przed "że" stawiamy przecinek, nie polegamy całkowicie na automatycznym uzupełnianiu tekstu, tylko przed wysłaniem sprawdzamy i robimy ewentualne poprawki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Axoi: jasne, już mi się nie chciało pisać o opcji z wodą gotowaną na styk aby nie trzeba było odcedzać. Nawet lepiej. Tym bardziej te torebki to są dla picu tylko aby ryż drożej sprzedać.
  • Odpowiedz