Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę z anonima bo kilka osób z firmy zna moje konto.
Pracuję jako BI Developer, mam prawie rok doświadczenia, stack: PowerBI, SQL, ETL SSIS SSAS. Ogarniam też pythona, ale to się uczę na boku bo w robocie nie mam zbyt wielu okazji żeby coś w tym robić.
Jestem po przebranżowieniu więc na start dostałem 5k brutto (Kraków), po trzech miesiącach udało się dostać 7k. Wydaje mi się że obecnie mógłbym próbować negocjować trochę więcej ale pewnie dostałbym z 1-1,5k więcej.
Z tym co potrafie idzie dostać gdzie indziej z 10-11k? Niby na JJIT są takie ogłoszenia ale nie wiem jak branża wygląda, jakie jest zapotrzebowanie i ile są skłonni płacić pracodawcy. Odkąd jestem w firmie to nikt nie zmieniał roboty plus dużo ludzi zdalnie pracuje to tak nawet nie wypytałem.
Może ktoś ma dobre rady w jakim kierunku się rozwijać z karierą?
#powerbi #bi #businessintelligence #analizadanych #programista15k #pracait

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b1d002d08886b56a813253
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: składaj na stanowiska mid i rzucaj stawka 100netto na B2B lub odpowiednikiem etatu i zobacz gdzie Cię przyjmą ;). Ale czy rzeczywiście to Twój stack ? Bo ja sobie np powerBI mogę też wpisać ale robię jakieś podstawowe raporty tabelowe wiec ostatecznie całkowicie pomijam bo nic fajnego nie znam w tym narzędziu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@peoplearestrange: Po pierwsze i naważniejsze to dobre zrozumienie Daxa (tutaj ludzie się już na podstawach typu "przejście kontekstu/contaxt trasition" wywalają, nie mówiąc już o pytaniach typu "jaki jest kolejnośc nadpisywania kontekstu filtru jeśli użyjemy gotowej miary w calculate (typowe pytanie na mida), co to znaczy, że dax jest leniwy (Lazy evaluation), w jaki sposób używanie zmiennych wpływa na wydajność - w tym przypadku polecam przerobić przynajmniej 2 razy "kompletny przewodnik po
przerobić przynajmniej 2 razy "kompletny przewodnik po dax"


@Sad_poyato: ta kobyła odstrasza nawet za pierwszym razem.

Miałeś może styczność z "Supercharge Power Bi: Power Bi Is Better When You Learn to Write Dax"?

Bo myślę czy sobie nie sprawić
@LucaJune: Tak jest to kobyła, ja przeszedłem przez tę książkę prawie 3 razy zanim przyswoiłem wszystko z pełnym zrozumieniem, ale dzięki temu udało mi się w krótkim czasie wkoczyć na dużo wyższy poziom i całkowicie zmienić swoje postrzeganie tego języka. Ogólnie mam poczucie, że dała mi więcej niż jakiekolwiek inne szkolenie czy materiały dlatego każdemu gorąco polecam.
Tytułu o który pytasz nie przerabiałem niestety.
@Sad_poyato: A jakie miałeś podejście do tej książki? Jechałeś po kolei? Czy jak czegoś nie wiedziałeś to szukałeś w książce?

Bo u mnie leży już na biurku, ale zabrać się nie mogę. I jak czegoś nie wiem to jednak youtube i community mi pomagają.
@LucaJune: Przez pierwszy rok pracy z PBI byłem daxowym samoukiem, wcześniej pracowałem na SQL i jezykach pochodnych + VBA i makra excelu, wiec myslalem, że nie potrzebuje większego szkolenia, pisałem daxy dostawałem wyniki jak trzeba, jak coś sie nie udawało to community i YT i jakoś to szło. Dopiero jak pojawiły się wyzwania optymalizacyjne(np. rozwiąznia działały, ale na tyle wolno, że ich użyteczność była dość słaba), postanowiłem trochę tę wiedzę uporządkować.
@LucaJune: ta książka już na samym wstępie mówi o tym, by ją czytać właśnie od deski do deski. Jest specjalnie ułożona w taki sposób, aby płynnie przejść od podstaw do zaawansowanych rzeczy i czyta się ją całkiem przyjemnie jak na taką kobyłę, sam przebrnąłem dwa razy przez nią.
@LucaJune: w sumie miałem podobnie, czytając książkę starasz się zrozumieć teoretyczne fundamenty na jakich stoi dax, a potem na bieżąco zacząłem to wykorzystywać w projektach. Firma mi jeszcze zasponsorowała mastering of DAX - video kurs autorów książki, gdzie do każdego rozdziału przypisane są zadania, które również dużo mi pomogły w zrozumieniu daxa jeszcze lepiej. Ten kurs zawiera większość rozdziałów książki tylko w bardziej okrojonej formie
@Sad_poyato czego w waszej firmie by wymagali na takiego juniora żeby dostał te 11k UOP? Musi być już biegły z PBI i DAX? Pytałbyś takiego o bardziej zaawansowane koncepty Dax? Da radę się dostać z podstawową wiedzą teoretyczna z SQL? Wyszedł trochę wywiad ( ͡º ͜ʖ͡º)
@excelfinance w firmie konsutingowej junior od low mida różni sie głownie brakiem praktycznego doświadczenia w pracy na projekcie u klienta. Pod kontem przygotowania teoretycznego nie wymagał bym wiele mniej od juniora, przynajmniej w tematach które można ogarnąć bez dostępu do środowisk firmowych (jak np. pbi serwis). Ale dax i desktop powinien już mieć opanowane, przynajmniej na średnio zaawansowanym poziomie. W temacie daxa Juniora raczej nie pytałbym o kwestie optymalizacyjne, czy działanie silnika