Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej #pracbaza #it #programista15k

Miałem ostatnio rozmowę okresową i dostałem podwyżkę. Bardzo średnią - 5% co w połączeniu z moją aktualną wypłatą stawia mnie dużo poniżej średniej wypłąty na podobnym stanowisku.

Zakomunikowałem, że nie jestem zadowolony z oferty ale odbiłem się od ściany bo następne rozmowy dopiero za pół roku (taka polityka firmy). Z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się, że jedyna możliwość to groźba rzucenia papierem najlepiej poparta realną ofertą z innej firmy.

Czy ktoś to tak rozgrywał? Jak to miałoby przebiegać?
Miałbym przejść proces rekrutacyjny u konkurencji, odbyć ze dwie rozmowy, dostać ofertę i z nią pójśc do aktualnego managera co by się szybko ogarnęli bo za 2 tygodnie muszę składać wypowiedzenie?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b17261d08886b56a812dc7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 14
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam podobnie w aktualnej, tyle że stawka nadal dużo pond rynkową. Jednak moja pensja po podwyżkach w 2022 ma mniejszą siłę nabywczą niż 2021, bo podwyżka była poniżej inflacji. Wychodzę z założenia że każda firma powinna utrzymywać siłę nabywczą pensji swoich pracowników przy inflacji, a jeżeli tak nie jest, to nie powinienem w takiej firmie pracować. To tak jakbyś zarabiał X złotych i w kolejnym roku obniżyliby ci pensje
  • Odpowiedz
@RapIArbuzy: firma nie ma żadnego obowiązku wyrównywać nikomu do inflacji. Tak napędza się spirala inflacyjna właśnie. Potem przychodzi recesja, cięcia wakatów i ludzie wtedy myślą o tym jak zachować swoją pracę, a nie dostać podwyżkę inflacyjną. I wtedy wlasnie inflacja się kończy.
  • Odpowiedz
@wpoldokomina: Fakt, masz racje. Tak samo firma nie ma obowiązku utrzymywać pensji, która ci zaproponowano na umowie, więc mogą ci ją obniżyć. Następnie podpisujecie aneks lub się żegnacie. Jeżeli to akceptujesz to w porządku, ale niektórzy nie zamierzają mieć obniżki pensji. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A odnośnie spirali inflacyjnej, podwyżki w zawodach nie wymagających kwalifikacji nigdy nie są na poziomie inflacji, mówimy tutaj tylko o zawodach
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: 5% to nie jest podwyżka. To obnizka, nawet oficjalna inflacja jest 2 razy większa.
Druga sprawa: jak mnie rozwala to że idziesz po podwyżkę i ktoś ci mówi "renegocjacja warunków jest co rok". Nie misiu, renegocjacja warunków jest wtedy, gdy jedna ze stron przychodzi negocjować. Nie dajcie się tak spuszczać na drzewo!
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zmień pracę. Najlepsza metoda na podwyżkę przez gówno mentalność firm w PL. Nagle się okaże, że +50% w innej firmie nie jest problemem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie daj się poniżać za te „5% i odezwij się za pół roku”
  • Odpowiedz