Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cobakel: No i ok, żyj sobie jak chcesz- wszystko ma być opłacalne, żeby hajs się zgadzał. Moim zdaniem, jeśli już tak ciężko zasuwałbym w robocie, to chciałbym coś od tego życia mieć więcej, niż "90% Polaków", bo aby zarobić więcej niż 90%, wystarczy zarabiać ~12k brutto, co w złodziejskim państwie daje 8000 netto na UoP.
Czy to obiektywnie dużo kasy? No niespecjalnie.
Stąd też, jeśli już miałbym robić w odpowiedzialnej pracy,
@tellet: widzę,że wy kompletnie nic nie rozumiecie.Lekarz nie pracuje 400 godzin miesięcznie tylko SPĘDZA W PRACY 400 GODZIN.A to jest kolosalna różnica.Bo większość nocnego dyżury lekarz LEŻY NA KANAPIE,albo przysypia w dyżurce.Jeżeli to nie jest SOR to w nocy nie bada się pacjentów,nie robi badań diagnostycznych itp.Lekarz ma być tylko gotowy do interwencji w razie czego.Na gastrologii gdzie leżałem 5 dni lekarz nie miał nic do roboty w nocy-nikomu nie pękły
@pracze-odrzenskie: Przecież typ pisze że na SOR, a to nie oddział z zadekowanymi "swoimi" pacjentami.

lekko 1000 zł brutto[...] kolejne kilkaset za dyżury bodaj minimum 2x24 h[...],do tego dodatek za pracę w niedzielę,do tego dodatek za deficytową specjalizację...

A to spoko, w sam raz żeby godzinowo pół miesiąca spędzić poza domem, te 2, 3 czy 5k więcej jest warte 340h więcej niż standardowy robotniczy etat 160h, spędzonych w robocie.
@tellet: no nie,znowu nic nie rozumiesz.To jest w sumie więcej,jakieś 1300 zł brutto za pracę w godzinach nocnych.NIE NADGODZINY.Za godzinę nocną za którą szary obywatel dostaje gówniane 3,33 zł brutto i #!$%@? 8 godzin.Lekarz który dyżuruje co nie znaczy,że automatycznie pracuje bo dyżur to też gotowość i leżsnie w kanciapie dostaje 21 zł brutto Ekstra.
Boże widzę,że wy jesteście tak zmanipulowani,że w ogóle nie wiecie co jest grane.
Specjalista po obecnej
@pracze-odrzenskie:

za którą szary obywatel dostaje gówniane 3,33 zł brutto i #!$%@? 8 godzin

To niech "szary obywatel" idzie na medycynę i zarabia "TE KUKOSY"
O, albo jeszcze lepiej - niech idzie w te znienawidzone przez proli AJTI i za klikanie w konkuter bierze taki pinionc, że głowa boli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież "wystarczy chcieć" i już się zarabia kapuchę, nieprawdaż?
Za weekend to ja mam
Że@tellet: No i pamiętaj.Ja ci podałem gówniane,niskie stawki ze szpitali powiatowych i tylko etatowców.Etaty mają tylko rezydenci bo muszą-taki wymóg ministerstwa.Specjaliści w większości są na kontraktach.We wrocławiu Anestezjolog nie wstanie z łóżka za mniej niż 150 zł/godzina.W sumie za spanie na dyżurze też ma te 150 zł( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jak kolega napisał na SOR w stolicy to wątpię czy ktoś pójdzie robić za mniej niż 200 zł.
22 czerwca głosowanie za nową siatką płac minimalnych w zawodach medycznych. I przez przypadek wpisik o „pracującym bagatela 350-400-450 godzin lekarzu SOR” (17-18 dyżurów na 30 dni pracy). Pomijając, że taka osoba ledwo przezywa taki miesiąc (na sorze sie nie odsypia nocek), to już na pewno nie ma czasu tyle pirdolić na wykopku. W przerwach od pracy idzie się wyprać ciuchy i złapać pare godzin we własnym łóżku, ew zobaczyć tych bliskich,