Wpis z mikrobloga

Z własnej woli czy szpital wpadł na pomysł przerzucenia wszystkich opłat na pracowników? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@tellet: W jednym miejscu dali mi propozycję przy redukacji kosztów - albo minimalna albo wypowiedzenie.
Nowy dyrektor medyczny był zdziwiony jak to odrzuciłem bez jakiegokolwiek zastanawiania się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A 400h w miesiącu mającym średnio 720h to ponad pół miesiąca spędzone w robocie, gdzie
baza na leasing to jakaś Yariska albo Golf przy obecnych cenach. I nie, nie przesadzam, koszt skody w leasingu na 3 lata to jakieś 5 koła miesięcznie

Teraz zmniejszam, bo po rozstaniu chcę mniej pracować i trochę odżyć życiowo, ale dotychczas po ~400h miesięcznie średnie. Czasem 350, czasem 450, ale 400 to taka bezpieczna średnia


@Fan_Morawieckiego: Kurde a nie wydaje Ci się, że trochę zachłanność Cię dopadła? Nie znam dokładnie Twojego
@Fan_Morawieckiego Spędziłam ostatnio noc na sorze, dramat jak się tam traktuje ludzi. Byłam 3 razy i za każdym razem to samo, po przekroczeniu progu soru stajesz się 5 kołem u wozu. ( ͡° ʖ̯ ͡°) po przyjęciu na oddział nawet mój lekarz nie chciał słuchać co się tam wyprawia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cobakel:

Fajnie jest wyprzedzić szybko TIRa, ale gdzie wykorzystasz więcej, niż te 200 koni?

W ten sposób uzasadnisz też jedzenie parówek z kartonu i fiata tipo- "bo po co".
Z drugiej strony- owszem, trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć stop, bo jednak ponad pół miesiąca w robocie (i to wymagającej) godzinowo, to dobra droga do zawału w wieku 30-35 lat i to Cayenne czy 911 idzie do żyda bądź zstępnych.
@tellet: Tylko gdzie wykorzystasz taką moc? Na drogach publicznych? - Łatwo o zabranie prawka, a jakoś do szpitala trzeba dojechać. Na torze wyścigowym? - W Polsce ich mało, jesteś tak zapracowaną osobą, że i tak nie ma czasu, a poza tym tylko garstka jest w stanie wykorzystać potencjał takich aut.
Wyprzedzanie TIRa czy włączanie się do ruchu ze ślimaka na ekspresówkę to taki praktyczny przykład z życia, w którym trochę więcej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cobakel: no ok, ale tak jak pisałem- po co chcesz przepłacać również za np. parówki z szynki, skoro te z MOMu i chrząstek też są dopuszczone do obrotu?
Po co ci lepiej przyspieszać jak auta palą najmniej w okolicach 90-120km/h i tam tipo czy nawet dacia dokker się nadadzą, a teraz wszędzie masz bluetooth czy klimę.
Po co kupować lepszą koszulę, jak ta z bazaru też się nada, a zamiast np.
@tellet: Napiszę już ostatnią odpowiedź, bo widzę, że rozmowa z Tobą jest całkowicie bezsensowna i masz problem ze zrozumieniem podstawowych rzeczy. Całkowicie pominąłeś tą odpowiedź powyżej. Nie rozróżniasz między przyspieszeniem użytecznym w codziennym życiu jak wyprzedzanie TIRa z czymś bezsensownym jak ruszanie z piskiem opon tylko po to, by zaimponować dzieciom w wieku szkolnym i stać na kolejnych światłach. Nie rozróżniasz pojęcia "opłacalne". Nie rozróżniasz czym różni się trochę droższe ubranie
@su1ik: 22 czerwca głosowanie za nową siatką płac minimalnych w zawodach medycznych. I przez przypadek wpisik o „pracującym bagatela 350-400-450 godzin lekarzu SOR” (17-18 dyżurów na 30 dni pracy). Pomijając, że taka osoba ledwo przezywa taki miesiąc (na sorze sie nie odsypia nocek), to już na pewno nie ma czasu tyle pi*rdolić na wykopku. W przerwach od pracy idzie się wyprać ciuchy i złapać pare godzin we własnym łóżku, ew zobaczyć