Wpis z mikrobloga

@TestoSynth: tak, jest

Czy trafiliście na przestrzeni ostatnich lat na trzymającą się kupy teorię wyjaśniająca o czym faktycznie był serial

@Papilocik: tak przez 3 sezony wyspa była formą czyśćca, gdzie trafili ci którzy nie zasługiwali jednoznacznie na wieczna nagrodę lub potępienie, a potem scenarzystom #!$%@?ło i tego co działo się później nie warto komentować, bo nikt włącznie twórcami nie ma pojęcia ocb
@TestoSynth: Jest

@smierdakow: Dzięki za link.

@LPSzycha: O panie, ten syntezator mnie zabije, ale dzieki ,bo podejrzewam, że w tych 5 godzinach jest wszystko.

@kruzd: Właśnie to robię, ale powoli się nudzę, bo wiem do czego mniej więcej zmierzaja poszczególne wątki bohaterów. Pomyślałem, że zaoszczędzę sobie kupę czasu jakąś lekturą zbierającą wszystko do kupy kogoś mądrzejszego, kto przy okazji rozpisze wątek filozoficzny kryjący się za historią, bez tego
@Papilocik ale ten serial jest o bieganiu po dżungli, jakieś głębsze przesłanie jest w samej końcówce serialu, a tak to po prostu zwykły serial z wątkami sci-fi, tylko że wymyślony świat jest bardzo szeroki i ciężko go ogarnąć
@Papilocik: Z tego co ja wykminiłem samemu po obejrzeniu. To że wszyscy od razu zginęli , a ta wyspa to było coś w stylu czyśćca. Potem poszli do nieba ? xD Nie pamiętam dawno temu już to oglądałem xD
@Kaloryfe: Nigdzie nie napisałem, że nie skumałem. Po prostu oglądałem serial jak wychodził premierowo, a to było dawno temu i nie wszystko już pamiętam. Tak średnio chce mi się poświecać 40minut x 136 odcinków.
Plus, może ktoś przez te lata od finału rozkminił coś jeszcze co dodaje smaczku całości
@Papilocik tam nawet wątek przeznaczenia, który się bardzo często przewija, zwłaszcza poprzez Locke'a, to także zostaje sprowadzone na ziemię i ubite, nie ma żadnego przeznaczenia, jest Jacob ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Papilocik: Nie ma jakiegoś konkretnego wyjaśnienia. Zwykły serial sci-fi, gdzie rozciągnięcie go na wiele sezonów spowodowało otwarcie wielu wątków. Podjęta została decyzja o zakończeniu serialu i twórcy nie mieli pomysłu i mamy zakończenie jakie mamy. Takie długie seriale, jeśli nie są pisane na podstawie jakiegoś innego źródła zazwyczaj nie mają określonego zarysu całej historii. Scenariusze są pisane na bieżąco w miarę jak sprzedają się poprzednie sezony.