Wpis z mikrobloga

@kapkptn: Ale tak poza tym to zasychanie pułapek jest normalne, one maja ograniczona ilosc otwarć. Stare zasychają, nowe wyrastają, tylko jak zasychają zanim zdążą urosnąć nowe to albo za sucho albo złe ph :D No i do podlewania tez albo deszczówka albo woda demineralizowana, zwykła woda z kranu je zabija
Namocz go mocno. Wsadź to w ogóle do jakiejś miski z woda niech nasiąknie dobrze. Muchołówki żyją na bagnach, tu masz strasznie sucho


@Niewiemja: Jak go namoczysz to cały zrobi się czarny.

@kapkptn: Kiedyś też tak miałem, kupiłeś go w markecie? Prawdopodobnie fungicydy przestały działać.

Jak roślina lubi kwaśną glebę to podlej ją słabym roztworem kwasu octowego albo namocz go w wodzie z kwasem octowym (octem) musisz sprawdzić pH, ale
@tojestmultikonto: Gdzieś czytałem ze nie wolno podlewać ich od góry wiec zapełniłem cała podstawkę woda demineralizowana. Kupiony w markecie oczywiście z dwoma innymi które wyglądają dużo lepiej. Może namocze go w tej wodzie z octem a jak całkiem padnie to utwierdze się w przekonaniu, ze kwiatki nie są dla mnie. Dziękuje, pozdrawiam, dobrej nocy.
@kapkptn: Poczekaj z tym octem. W twoim przypadku to może być "stres" związany z przesadzaniem, albo niewłaściwe podlewanie, moja w każdym bądź razie była dość obficie podlewana aż nabawiła się choroby grzybowej, prawdopodobnie od ziemi, w której była. Doprowadziło to do tego, że cała zrobiła się czarna i uschła, wody miała pod dostatkiem, glebę też miała odpowiednią.
@kapkptn: Te rośliny lubią wodę, ale torf ze sklepu to nie jest naturalna gleba, w której żyją. Torf może być częściowo odkwaszony i wzbogacony substancjami odżywczymi, obumarłe resztki roślinne, woda i nawóz to idealne środowisko do namnażania się grzybów. Pamiętam, gdzieś uprawę hydroponiczną (nie muchówek tylko innych roślin), wiem, że do wody dodawano nawozów i fungicydów żeby rośliny nie padły.

https://www.thecarnivoregirl.com/help-my-venus-fly-trap-is-turning-black-causes-solutions/
@kapkptn: Odpowiednią glebą byłby torf wysoki nieodkwaszony i bez dodatku żadnych nawozów. Z nawozami bywa różnie, rośliny są prawdopodobnie nawożone aby szybciej trafiły do sprzedaży i najprawdopodobniej na początku są uprawiane hydroponicznie (bez gleby).
@kapkptn: https://www.thecarnivoregirl.com/help-my-venus-fly-trap-is-turning-black-causes-solutions/

On the subject of water, your tap water likely has a higher concentration of Total Dissolved Solids (TDS) than what most carnivorous plants can take. If water has 50 ppm (parts per million) TDS or less, then it’s safe for carnivorous plants.

Most growers (myself included) need to buy gallons of distilled water for their plants. Saved rain water is also an excellent source for your plants. If you
albo namocz go w wodzie z kwasem octowym (octem)


@tojestmultikonto: Czemu chcesz mu zabić ta rosline? xD #!$%@? ludzie, woda z octem sie chwasty zwalcza, to juz druga taka porada w tym tygodniu żeby ktoś octem rosline pryskał czy podlewał. Wez sprawdź na swoich jak to podziała zanim komuś cos takiego napiszesz i daj znać. Chcesz zakwasic wode to juz bardziej kwasek cytrynowy albo sok z cytryny ale to będzie zawierało
@Niewiemja: Ja dodając odrobinę kwasu octowego i płynu do naczyń pozbyłem się grzybów z korzeni, ale w tym przypadku może być to wina składników pokarmowych w glebie, naruszenia systemu korzeniowego podczas przesadzania albo wody. Trzeba z tym uważać żeby nie przesadzić 1% albo nawet mniej i odrobina płynu do naczyń aby przepłukać system korzeniowy i nie zaszkodzić roślinie. 5-10 minut w takim roztworze powinno wystarczyć. Można też podlać 10% roztworem wody