Wpis z mikrobloga

@tojestmultikonto: Ale tam nie ma żadnych grzybów ani bakterii. Jakie znasz choroby grzybowe albo bakteryjne muchołówek? Ona zwyczajnie przechodzi stres po przesadzeniu + ma o wiele za sucho a Ty piszesz Opowi żeby jeszcze bardziej jej zaszkodził octem
  • Odpowiedz
@Niewiemja: Jak masz wyrzucić roślinę to lepiej zaryzykować albo przesuszyć ją trochę chociaż nie zawsze to działa, czasami roślina nie jest w stanie pobierać wody jeżeli ma zaatakowany system korzeniowy, widząc objawy suszy z reguły dolewa się oliwy do ognia podlewając roślinę, co sprzyja rozwojowi infekcji grzybiczej. Można też użyć wody wapiennej wymieszanej z wodą z kranu (w różnych proporcjach albo nawet wywołać chwilową suszę fizjologiczną), ale muchołówce to zaszkodzi.
  • Odpowiedz
albo przesuszyć ją trochę


@tojestmultikonto: Rosline która rośnie na bagnach? Chłopie. Op nic nie pisał o wyrzucaniu tylko pytał co jej jest a Ty mu dajesz porady którymi ja dobije, wtedy ja wyrzuci

jeżeli ma zaatakowany system
  • Odpowiedz
To nie jest roślina kwasolubna


@tojestmultikonto: xD To w jakim podłożu sie ja uprawia i w jakich warunkach rosnie naturalnie? :D Mi sie nie chce rozmawiać z kimś kto nie ma pojęcia o czym pisze. Masz jakaś mucholowke w ogóle? Bo z tego co piszesz moge wywnioskować tyle ze trollujesz i chcesz po prostu Opowi rosline zabić
  • Odpowiedz
@tojestmultikonto: Zią. Tej muchołówce wystarczy zwykłe namoczenie wodą demineralizowaną. Torf długo nasiąka. To nie jest grzyb tylko normalna reakcja na stres muchołówki albo zwyczajnie pułapka kończy swój cykl życia. Ktoś kto ją miał wie, że tak to wygląda za każdym razem. Przy normalnym traktowaniu, nie przesuszaniu torfu za 2 miesiące będzie wyglądać jak nówka sztuka nieśmigana. Absolutnie nie wolno używać wody, przesuszać w tym przypadku i używać czegokolwiek co ma
  • Odpowiedz
@magnes125: Już to napisałem, że w przypadku muchówki ta metoda się raczej nie sprawdzi. A sposoby, o których pisałem są bardziej ogólne i nadają się w zasadzie dla większości roślin. Co się zaś tyczy wody demineralizowanej to też warto sprawdzić jej jakość za pomocą nadmanganianu potasowego.
  • Odpowiedz
@kapkptn: z tego co widzę to wszystkie "pułapki" ma pozamykane, bawiłeś się nimi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo w całym procesie zamykania i otwierania roślina traci dużo energii i zazwyczaj takie liście obumierają
  • Odpowiedz
@kapkptn: wyciągnij rośliny, namocz mocno podłoże (w misce, dużą ilością wody demineralizowanej, kupisz na stacji benzynowej), wsadź je z powrotem i daj dużo słońca. Przesadź wszystko co wsadziłeś do suchego torfu, bo padnie. NIE zamykaj pułapek, nie dokarmiaj, nie dodawaj żadnych pierdół do podłoża (tym bardzniej nawozu czy octu!). Możesz co najwyższej uzupełnić to podłoże perlitem, ale torr wygląda na dobrej jakości, więc powinno być spoko. Nie stresuj się, że
  • Odpowiedz